Naujienų srautas

Pasaulyje

2019.01.06 19:20

Alpėse išlieka didelė lavinų rizika, vienas žmogus jau žuvo

BNS 2019.01.06 19:20

Šiaurinėje Alpių dalyje išlieka itin didelė lavinų grėsmė, sekmadienį perspėjo vietos tarnybos. Tokias pavojingas sąlygas sukūrė pastarąsias kelias dienas trukęs gausus snygis.

Šeštadienį lavina įvyko netoli Austrijos sienos, pranešė Vokietijos policija, žuvo dvidešimtmetis slidininkas. Kartu su juo slidinėjusios penkios moteris nenukentėjo.

Dėl lavinų grėsmės uždaryti kai kurie keliai ir geležinkelių linijos, o regiono oro uostuose vėluoja skrydžiai, nes tenka daugiau laiko skirsti takų valymui ir ledo šalinimui nuo lėktuvų.

Skelbiama, kad ankstų sekmadienio rytą šimtai keleivių kelioms valandoms buvo įstrigę traukinyje, kai ant geležinkelio prie Kitcbiuhelio, Austrijoje, nukrito gausiai apsnigtas medis. O dėl pažeistų elektros perdavimo linijų šiaurinėje Austrijos dalyje apie 14 tūkst. namų laikinai buvo likę be elektros.

Austrijos nacionalinis transliuotojas ORF skelbia, kad apie 600 gyventojų ir turistų yra įstrigę šalies Ziolktalio kaime dėl uždaryto kelio. Pranešama, kad sekmadienį Austrijos kariuomenės sraigtasparnis čia atgabeno ir numetė atsargų.

Šaliai esančio Zalcburgo regiono valdžia skelbia, kad situacija yra „labai pavojinga“: spontaniškai gali būti sukeltos didžiulės lavinos.

Vokietijos meteorologijos tarnyba skelbia, kad iki pirmadienio kai kuriuose rajonuose gali iškristi dar 40 cm sniego.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi