Pasaulyje

2019.01.05 10:53

JAV Kongresui spaudžiant NASA vadovas atidėjo Rusijos kosmoso programos vadovo vizitą

BNS 2019.01.05 10:53

NASA direktorius Jimas Bridenstine`as priėmė sprendimą neribotam laikui atidėti Rusijos kosmoso agentūros „Roskosmos“ vadovo Dmitrijaus Rogozino vizitą Jungtinėse Valstijose, susidūręs su dideliu Kongreso narių spaudimu, šeštadienį pranešė dienraštis „USA Today“.

Įstatymų leidėjai ragino neorganizuoti šio vizito D. Rogozino, kuriam Jungtinės Valstijos yra paskelbusios sankcijų, rašo leidinys. Prieš tokią kelionę ypač aktyviai pasisakė įtakingi senatoriai demokratai Bobas Menendezas, Markas Warneris ir Jeanne Shaheen. Pastaroji yra Senato komiteto, svarstančio NASA finansavimo klausimus, narė.

„USA Today“ citavo ankstesnį NASA atstovės Megan Powers pareiškimą, kad „NASA informavo „Roskosmos“, jog pasiūlytas jos vadovo Dmitrijaus Rogozino vizitas, planuotas 2019 metų vasarį, turi būti perkeltas kitam laikui“.

„Naujoji vizito data nenustatyta“, – pridūrė ji.

D.Rogozinas yra vienas aukščiausio rango Rusijos pareigūnų, kuriems Vakarų šalys yra paskelbusios sankcijų už 2014 metais Maskvos įvykdytą Krymo pusiasalio aneksiją.

Kosmosas yra viena iš nedaugelio sričių, kur JAV ir Rusijos bendradarbiavimas išliko glaudus, abiejų šalių santykiams smarkiai atšalus dėl Maskvos vaidmens Ukrainos ir Sirijos konfliktuose bei daugelio kitų problemų.