Pasaulyje

2019.01.03 13:19

Paryžiuje sulaikytas vienas „geltonųjų liemenių“ lyderių E. Drouet`as

ELTA 2019.01.03 13:19

Paryžiuje sulaikytas vienas „geltonųjų liemenių“ lyderių Ericas Drouet`as. Tai patvirtino teisėsaugos šaltiniai. Apie sulaikymą pranešė ir prancūzų žiniasklaida.

Aktyvistas buvo sulaikytas trečiadienio vakarą, kai su dar maždaug 50 „geltonųjų liemenių“ Santarvės aikštėje degino žvakutes sužeistiesiems prisiminti, pranešė stotis „France Info“. Vyras esą sulaikytas dėl nesankcionuotos demonstracijos organizavimo. TV vaizduose buvo matyti susistumdymas tarp policininkų, demonstrantų, E. Drouet`o ir žurnalistų.

Sunkvežimio vairuotojas E. Drouet`as yra vienas žinomiausių „geltonųjų liemenių“ atstovų. Jis kartą jau buvo sulaikytas per demonstraciją gruodį. Aktyvistas vis ragina rengti naujus protestus. Vienoje TV laidoje jis ragino per demonstracijas veržtis į Eliziejaus rūmus.

Nuo lapkričio vidurio „geltonosios liemenės“ Prancūzijoje keliskart rengė masinius protestus ir blokavo gatves. Judėjimas nepriskiriamas jokiai politinei stovyklai, jokiai profsąjungai ar partijai. Pradžioje protestai buvo nukreipti prieš dideles degalų kainas, o galiausiai peraugo į protestus prieš prezidento Emmanuelio Macrono politiką.