Pasaulyje

2019.01.03 10:53

Išbandymas D. Trumpui: demokratai perima dominavimą Kongrese

Jungtinėse Valstijose demokratai oficialiai perims dominavimą Atstovų Rūmuose. 435 Atstovų Rūmų ir šimtas Senato narių rinksis pradėti naują dvejų metų įstatymų leidybos sesiją. 

Prisieks nauji per vidurio kadencijos rinkimus lapkritį išrinkti Kongreso nariai. Manoma, kad demokratė Nancy Pelosi bus patvirtinta Atstovų Rūmų pirmininke. Pasak apžvalgininkų, oficialiai pasibaigus respublikonų dominavimui Kongrese, Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui bus sunkiau įgyvendinti savo planus.

Jungtinėse Valstijose tebesitęsiant vyriausybės finansavimo krizei nežinioje vis dar šimtai tūkstančių dirbančiųjų valstybinėse įstaigose. Demokratams niekaip nesusitariant su D. Trumpu dėl finansavimo – kai prezidentas nori 5 milijardų dolerių sienai su Meksika statyti, demokratai sutinka tik dėl daug mažesnės sumos. D. Trumpas trečiadienį perspėjo, kad federalinė vyriausybė greitu metu gali ir neatsidaryti, nes jis tvirtai reikalaus lėšų sienai, pažadėtai dar per rinkiminę kampaniją.

Ketvirtadienį žemųjų parlamento rūmų, Atstovų Rūmų kontrolė po 8-erių metų pertraukos oficialiai grįžta opozicinei demokratų partijai. Aukštuosiuose Rūmuose, Senate, D. Trumpo respublikonai vis dar išsaugos daugumą, vis dėlto respublikonų dominavimas abejuose parlamento rūmuose baigėsi, todėl  D. Trumpui teks pasitelkti kompromisų meną, kad ne tik dėl sienos su Meksika, bet ir per likusius dvejus kadencijos metus pasiektų rezultatų.