Pasaulyje

2019.01.02 19:32

Britanijos užsienio reikalų sekretorius: globalus JK vaidmuo stiprės

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.01.02 19:32

Užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas įsitikinęs, kad Jungtinei Karalystei pavyks sustiprinti savo globalų vaidmenį, nepaisant pasitraukimo iš Europos Sąjungos.

Tarptautiniame forume Singapūre, kur kalbėta apie glaudesnio Jungtinės Karalystės bendradarbiavimo su Azijos valstybėmis galimybes, jis pabrėžė, kad jo šalis liks svarbi, nepriklausoma veikėja, net jei tektų pasitraukti iš Bendrijos be susitarimo, o tai sukeltų ilgalaikių sutrikimų. 

Jis pareiškė esąs įsitikinęs, kad premjerei Theresai May pavyks įtikinti EP pritarti „Brexito“ susitarimui. Gruodį balsavimas atidėtas, dabar premjerė siekia papildomų garantijų iš Bendrijos lyderių prieš balsavimą, kuris numatytas vėliau šį mėnesį.

„Kai Theresa May grįš su papildomomis garantijomis, kurių ji siekė iš Europos Sąjungos, – kad susitarimas, dėl kurio deramasi, neįkalins mūsų visam laikui muitų sąjungoje prieš Britanijos žmonių valią, – manau, ji ras būdą gauti Parlamento patvirtinimą šiam susitarimui. Žinau, kad Britanijos žmonės to norėtų“, – sakė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.