Pasaulyje

2019.01.03 14:42

Lenkijos kariai perima NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse

LRT.lt 2019.01.03 14:42

Ketvirtadienį vadovavimą NATO Baltijos šalių oro erdvės misijai perėmė Lenkijos karinės oro pajėgos.

„NATO oro policija yra ne tik sąjungininkų vienybės įrodymas. Siekiant užtikrinti stabilumą, stiprinti atgrasymą ir greitą reagavimą į saugumo grėsmes regione, tai turėtų būti ir oro gynybos misijos dalis“, – NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pasikeitimo ceremonijoje ketvirtadienį pabrėžė krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis. 

Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose vadovavimą NATO Baltijos šalių oro erdvės misijai perėmė Lenkijos karinės oro pajėgos patruliuosiančios su keturiais naikintuvais F-16 „Fighting Falcon“. Simbolinį raktą jiems perdavė keturis mėnesius NATO rytines oro erdvės sienas saugoję Belgijos karinių oro pajėgų kariai taip pat su naikintuvais F-16. Šią misiją iš Estijos sustiprina Vokietijos karinės oro pajėgos su penkiais naikintuvais „Eurofighter Typhoon“.

NATO Oro pajėgų vadas generolas Todas Woltersas padėkojo Lietuvai už sklandžiai teikiamą priimančios šalies paramą jau 15 metus vykdant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse ir pabrėžė, kad „beveik 70 metų NATO užtikrinant kolektyvinį saugumą transatlantinėje erdvėje, NATO Oro pajėgos visus šiuos dešimtmečius buvo ir yra vienas iš svarbiausių veiksnių užtikrinant visų Aljanso narių gynybą, atgrasymą ir saugumą“.

R. Karoblis padėkojo gen. T. Woltersui už indėlį stiprinant Aljanso oro pajėgas ir gerinant atgrasymą bei gynybą Baltijos regione ir įteikė generolui apdovanojimą – Krašto apsaugos sistemos lygmens medalį „Už nuopelnus“.

NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdančių vienetų pasikeitimo ceremonijoje taip pat dalyvavo  Gynybos štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras, NATO Oro pajėgų vado pavaduotojas brigados generolas Slawomiras Zakowskis, kiti krašto apsaugos ministerijos, kariuomenės atstovai.