Pasaulyje

2019.01.03 08:32

Sprogimo Rusijos daugiabutyje aukų padaugėjo iki 28, iš po griuvėsių išgelbėtas kūdikis

BNS 2019.01.03 08:32

Rusijos Uralo regiono mieste Magnitogorske dėl numanomo dujų sprogimo viename daugiabutyje patvirtintų aukų skaičius išaugo iki 28, bet dar keliolika žmonių tebeieškoma, trečiadienį pranešė pareigūnai.

„Aptiktas 28 žuvusiojo kūnas, tai – berniukas“, – informavo Nepaprastųjų situacijų ministerija. Nelaimė pareikalavo jau keturių vaikų gyvybių.

Dar 13 žmonių tebelaikomi dingusiais.

Dirbdami esant -27 laipsnių šalčiui gelbėtojai atidžiai apžiūri sudarkytas betono ir metalo nuolaužas.

Jų pastangos pasiteisino antradienį, kai buvo rastas gyvas ir perduotas motinai 10 mėnesių kūdikis, tačiau dabar viltys rasti daugiau gyvų išlikusių žmonių pamažu gęsta.

Anksčiau buvo išgelbėti šeši žmonės, įskaitant du vaikus.

„Darbas tęsiasi 24 valandas per parą“, – nurodė Nepaprastųjų situacijų ministerija ir pridūrė, kad per pastarąją parą 50 sunkvežimių išvežė iš įvykio vietos išvežė 800 kvadratinių metrų griuvėsių.

Trečiadienį iš po griuvėsių buvo ištraukta gyva 3 metų mergaitė.

Pirmadienį anksti ryte nugriaudėjęs sprogimas, veikiausiai sukeltas dujų nuotėkio, 1973 metų statybos 10 aukštų blokiniame name sugriovė vieną iš 12 laiptinių.

Ligoninėse gydomi šeši sužeistieji, tarp jų – du vaikai. Vieną iš jų, 11 mėnesių kūdikį, gelbėtojai rado gyvą po griuvėsiais, praėjus beveik 36 valandoms po sprogimo. Berniukas, kurio būklė buvo itin sunki, bet stabili, antradienio vakarą buvo išskraidintas gydyti į Maskvą. Jo motina irgi liko gyva per šį incidentą.