Naujienų srautas

Pasaulyje2019.01.01 09:26

Nepaisant kritikos Rumunija perima pirmininkavimą ES

Rumunija iš Austrijos perima pirmininkavimą Europos Sąjungai. Briuselis reiškia nuogąstavimus dėl Rumunijos, dar anksčiau išsakęs priekaištų dėl vyriausybės rengiamų pertvarkų, kurios apsunkintų šalies kovą su korupcija.

Rumunijos nesutarimai su Europos Sąjunga žiniasklaidoje kartais imami lyginti su Lenkija ar Vengrija, Bukareštui priekaištaujant Briuseliui esą šis šalims kartais pernelyg primetinėja savo nuomonę. Bene daugiausia Rumunijai pastabų išsakyta dėl valdančiosios Socialdemokratų partijos planuojamų pertvarkų, kurios, anot kritikų, padėtų korupcija kaltinamiems pareigūnams išvengti atsakomybės, nors valdžios atstovai aiškina, kad tai sumažintų tikimybę teisėjams piktnaudžiauti.

Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris dar praėjusią savaitę žiniasklaidai sakė, kad nors Bukareštas pirmininkavimui yra techniškai pasirengęs, šalis, anot jo, pirmininkavimo reikšmę supranta ne visiškai. Jis abejoja Rumunijos galimybe būti, jo paties žodžiais, „kompaktišku vienetu“, kai šalyje tvyro vidinė politinė įtampa.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi