Pasaulyje

2019.01.01 14:51

Rusijoje daugiabučio sprogimo aukų padaugėjo iki 8, dar 35 žmonių likimas nežinomas

BNS 2019.01.01 14:51

Rusijos Uralo regione esančiame Magnitogorske pirmadienį viename iš daugiabučių namų sprogus buitinėms dujoms žuvo 8 žmonės, dar 36 žmonių likimas vis dar nežinomas, pranešė pareigūnai.

Baiminamasi, kad aukų skaičius dar gali didėti. Gelbėtojai išgyvenusiųjų paieškas griuvėsiuose sustabdė, kol bus užtikrintas nestabilaus pastato saugumas.

Pasak pareigūnų, situaciją sunkina ir didelis šaltis, naktį siekiantis apie 17 laipsnių.

Manoma, kad sprogimą sukėlė dujų nuotėkis. Per nelaimę sugriuvo 48 butai.

AFP/Scanpix nuotr.

Antradienį pranešta, kad iš griuvėsių gelbėtojai ištraukė gyvą kūdikį. Jie išgirdo vaiko verksmą, ieškodami gyvųjų sugriuvusiame pastate.

Vietos administracijos pareigūnų duomenimis, sugriuvusioje laiptinėje buvo priregistruota 111 žmonių, o dar devyni nuomojosi būstus – iš viso 120 žmonių.

„Įvykio vietoje tęsiami paieškos ir gelbėjimo darbai. Kol kas žinoma apie 52 žmonių likimą. Iš jų keturi žuvo, 16 buvo evakuota į laikino apgyvendinimo vietas, 28 žmonės susisiekė ir pranešė, kad tragedijos metu jų nebuvo namuose, penki žmonės buvo paguldyti į ligonines, aštuoni buvo išleisti gydytis ambulatoriškai, 35 žmonių likimas nežinomas“, – pranešė Nepaprastųjų situacijų ministerijos informacijos valdybos atstovas Timūras Chikmatovas, kalbėdamas televizijos „Rossija 24“ tiesioginiame eteryje.

Į nelaimės vietą išvyko Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Magnitogorske jis turėtų susitikti su nukentėjusiaisiais ir regiono vadovybe.

Po incidento mieste, esančiame beveik už 1,7 tūkst. km į rytus nuo Maskvos, į ligonines paguldyti penki žmonės, įskaitant du vaikus.

Sprogimas Karlo Markso gatvės 164-ajame name nugriaudėjo 6 val. vietos (3 val. Lietuvos) laiku; per jį sugriuvo viena laiptinė. Pagrindine versija laikomas buitinių dujų sprogimas.

Anksčiau srities vicegubernatorius Olegas Klimovas nurodė, kad sprogimas įvyko, kaip manoma, antrajame namo aukšte virš arkos, pro kurią mašinos važinėja į kiemą.

Kremlius pranešė, kad V. Putinas buvo „nedelsiant informuotas apie tragediją Magnitogorske“. Valstybės vadovo pavedimu pirmiausia į Magnitogorską išvyko sveikatos apsaugos ministrė Veronika Skvorcova ir nepaprastųjų situacijų ministras Jevgenijus Ziničevas, pranešė prezidento spaudos tarnyba.

Per nacionalinę televiziją parodytame reportaže matyti, kaip gelbėtojai tikrina sutrupėjusio gelžbetonio krūvas 18 laipsnių Celsijaus šaltyje.

Naujųjų metų naktį – per didžiausią Rusijos metų šventę – oro temperatūra Magnitogorske turėtų nukristi žemiau minus 23 laipsnių.

Pareigūnai perspėjo, kad gali sugriūti dar dvi sovietiniais laikais statyto daugiaaukščio laiptinės.

Vietos gyventoja Anna Koroliova radijui „Echo Moskvy“ nurodė, kad dėl sprogimo išbyrėjo aplinkinių pastatų langai.

„Bendra tragedija“

Mineralų turtingame Pietų Uralo regione esantis daugiau nei 400 tūkst. gyventojų turintis Magnitogorskas yra vienas didžiausių šalies plieno pramonės miestų.

Reuters/Scanpix nuotr.

Sugriuvęs daugiabutis buvo pastatytas 1973 metais. Jame iš viso gyveno maždaug 1100 žmonių. Po nelaimės namo gyventojai buvo evakuoti į netoliese esančią mokyklą.

Nukentėjusiesiems savanoriai aukojo pinigų, drabužių ir kitų būtiniausių reikmenų. Kai kurie buvo pasiruošę, prireikus, suteikti laikiną prieglobstį pastogės netekusiems žmonėms.

Regiono gubernatorius Borisas Dubrovskis pranešė, kad pareigūnai planuoja  jiems nupirkti butų.

Prie gelbėjimo darbų prisijungė Magnitogorsko metalurgijos kombinato (MMK) darbuotojai. 

MMK direktorių tarybos pirmininkas milijardierius Viktoras Rašnikovas paragino vietos gyventojus suteikti pagalbą per sprogimą nukentėjusiems daugiabučio gyventojams.

„Tai mūsų bendra tragedija ir skausmas, – sakoma jo pareiškime. Jame taip pat nurodoma, kad MMK pasirūpins finansine pagalba tiems, kuriems jos reikės.

Dėl šio incidento pradėtas baudžiamasis tyrimas. Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FSB) patvirtino, kad sprogo buitinės dujos.

Žmonių aukų pareikalaujantys dujų sprogimai gana nereti Rusijoje, kur didžioji dalis komunalinių tinklų yra pasenę, o saugumo reikalavimų dažnai nepaisoma.