Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.30 13:48

Didžioji Britanija planuoja po „Brexit“ užsienyje atidaryti dvi naujas karines bazes

BNS 2018.12.30 13:48

Londonas nori po Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) užsienyje atidaryti dvi naujas karines bazes – Karibų jūros baseine ir Pietryčių Azijoje, rašo britų savaitraštis „The Sunday Telegraph“, cituojantis šalies gynybos sekretorių Gaviną Williamsoną.

„Gavinas Williamsonas papasakojo, kad Didžioji Britanija atidarys dvi naujas karines bazes – Karibų jūros baseine ir Pietryčių Azijoje, nes po „Brexit“ sieks stiprinti savo karines pajėgas užsienyje“, – pranešė leidinys.

G. Williamsonui artimas šaltinis savaitraščiui pranešė, kad Didžioji Britanija naujas bazes gali įrengti Singapūre arba Brunėjuje, taip pat Montserate – savo užjūrio teritorijoje, arba Gajanoje, kuri priklauso Tautų Sandraugai. Šaltinio duomenimis, bazės gali atsirasti „per kelerius metus“.

Pasak leidinio, Didžioji Britanija jau turi nuolatines užsienio karines bazes Kipre, Gibraltare, Folklando Salose, taip pat Diego Garsijos saloje Indijos vandenyne.

G. Williamsonas pažymėjo, jog, kalbant apie Didžiosios Britanijos vaidmenį pasaulyje, šalies pasitraukimas iš ES tapo „svarbiausiu momentu nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos“.

„Atėjo mūsų laikas vėl tapti tikrais pasauliniais žaidėjais ir manau, jog ginkluotosios pajėgos šiuo atveju atlieka išties svarbų vaidmenį“, – pareiškė gynybos sekretorius interviu „The Sunday Times“.

Jo nuomone, po „Brexit“ Didžiosios Britanijos „politinis akcentas“ gerokai pasikeis ir šalis pradės kurti kur kas gilesnius ryšius su Australija, Kanada, Naująja Zelandija, Karibų jūros baseino šalimis ir Afrika.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi