Pasaulyje

2018.12.29 16:44

Rusija ir Turkija susitarė koordinuoti veiksmus po JAV pasitraukimo iš Sirijos

BNS 2018.12.29 16:44

Rusija ir Turkija šeštadienį susitarė koordinuoti antžemines operacijas Sirijoje, Jungtinėms Valstijoms praeitą savaitę netikėtai paskelbus, kad amerikiečių kontingentas iš šios šalies bus išvestas, pranešė rusų diplomatijos vadovas.

„Žinoma, ypatingą dėmesį skyrėme naujos aplinkybėms, susijusioms su paskelbtu JAV kariniu pasitraukimu“, – Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas sakė po derybų Maskvoje su Turkijos diplomatijos vadovu Mevlutu Cavusoglu.

„Buvo pasiektas supratimas, kaip Rusijos ir Turkijos kariuomenių atstovai toliau koordinuos savo veiksmus ant žemės, siekiant galutinai pašalinti teroristines grėsmes Sirijoje“, – pridūrė S. Lavrovas.

M. Cavusoglu patvirtino, kad abi šalys koordinuos operacijas Sirijoje, ir pridūrė, kad taip pat buvo aptarti planai, kaip padėti pabėgėliams grįžti namo.

„Tęsime aktyvų darbą (ir) koordinuosime veiksmus su mūsų kolegomis Rusijoje ir Irane, kad paspartintume politinį sprendinį Sirijos Respublikoje“, – Rusijos naujienų agentūros citavo Turkijos užsienio reikalų ministrą.

Be S. Lavrovo ir M. Cavusoglu, derybose taip pat dalyvavo Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu ir jo kolega Turkijoje Hulusi Akaras.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas praeitą savaitę netikėtai pareiškė išvesiantis iš Sirijos visą Amerikos kontingentą – apie 2 000 karių. Jis pareiškė, kad Jungtinės Valstijos pasiekė savo tikslą, nes džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) jau yra „parblokštas“.

Šis ekstremistų judėjimas prarado beveik visas savo kontroliuotas teritorijas, bet manoma, kad karo alinamoje Sirijoje tebėra tūkstančiai jo kovotojų.

Penktadienį Rusija pranešė ateinančių metų pradžioje surengsianti trišalį aukščiausio lygio susitikimą su Turkija ir Iranu aptarti klausimams dėl Sirijos.