Pasaulyje

2018.12.29 10:30

Filipinus supurtė 6,9 balo žemės drebėjimas, prognozuojamas nedidelis cunamis

BNS2018.12.29 10:30

Filipinuose prie Mindanao salos šeštadienį įvykus 6,9 balo žemės drebėjimui buvo paskelbtas cunamių pavojus, bet prognozuojama, kad šalies pietines pakrantes ir kaimyninę Indoneziją pasieks tik nedidelės bangos, pranešė seismologai.

Drebėjimo epicentras buvo į pietryčius nuo Davao miesto; jo židinys buvo 59 km gylyje, nurodė JAV Geologijos tarnyba (USGS).

Savaite anksčiau numanomos ugnikalnio griūties sukeltas cunamis Indonezijoje pareikalavo daugiau kaip 400 žmonių gyvybių.

Havajuose įsikūręs Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras pranešė, kad „po šio žemės drebėjimo galimos pavojingos cunamio bangos“ Indonezijos ir Filipinų pakrantėse.

Tačiau prognozuojama, kad bangų aukštis bus mažesnis kaip 30 cm, sakoma pranešime. Filipinų stebėtojai taip pat perspėjo apie galimus „nedidelius jūros lygio sutrikdymus“.

„Žmonėms rekomenduojama nebūti paplūdimiuose ir nesilankyti Filipinų jūros pakrantėse“ apie dvi valandas, sakoma Filipinų vyriausybės seismologijos biuro perspėjime dėl cunamių.

Seismologai nurodė, kad šalies pietuose buvo juntami „vidutinio stiprumo“ požeminiai smūgiai, bet civilinės saugos biurai paveiktose teritorijose pranešė kol kas negavę jokių pranešimų apie žemės drebėjimo sukeltą žalą arba aukas.

USGS irgi prognozavo mažą aukų ir žalos tikimybę, bet perspėjo, kad ankstesni žemės drebėjimai tame regione yra sukėlę žemės nuošliaužų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.