Pasaulyje

2018.12.29 09:51

Sprogdinimo netoli Gizos piramidžių aukų padaugėjo iki keturių

BNS2018.12.29 09:51

Trys vietnamiečiai turistai ir jų gidas egiptietis žuvo penktadienį pakelės bombai sprogus prie autobuso, važiavusio netoli Gizos piramidžių šalia Kairo, pranešė pareigūnai.

Valstybinės prokuratūros pranešime nurodoma, kad savadarbės bombos sprogimas Kairo priemiestyje Gizoje sužeidė dar 11 turistų iš Vietnamo ir nedidelį autobusą vairavusį egiptietį.

Sprogmuo buvo padėtas prie sienos Haramo rajone, Marijutijos gatvėje.

Prokuratūros pranešime sakoma, kad autobusu važiavo iš viso 16 žmonių: 14 vietnamiečių turistų, egiptietis vairuotojas ir gidas.

Į įvykio vietą buvo nedelsiant išsiųsta ginkluotų saugumo tarnybų pareigūnų, pradėjusių šio incidento tyrimą.

Paskelbtose nuotraukose iš įvykio vietos matyti baltas turistinis autobusas išdaužytais langais ir aplink jį pažirusios suodinos nuolaužos.

Premjeras Mostafa Madbouli aplankė ligoninėje gydomus sužeistus turistus ir pranešė, kad kelionės gidas mirė nuo patirtų sužalojimų.

M. Madbouli paragino „neišpūsti“ šio incidento ir tvirtino, kad „jokia šalis pasaulyje negali tvirtinti esanti 100 procentų saugi“.

„Tikėtina, kad retkarčiais vienur ar kitur įvyks pavienis incidentas, – jis sakė žurnalistams. – Turime žinoti, kad tai įmanoma, kad tai nebepasikartotų ateityje.“

Atsakomybės už išpuolį kol kas niekas neprisiėmė.

Vėliau paskelbtu pranešimu JAV pasmerkė šią ataką.

„Palaikome visus egiptiečius jų kovoje su terorizmu ir remiame Egipto vyriausybę, kad šios atakos vykdytojai būtų patraukti atsakomybėn“, – sakoma Valstybės departamento atstovo Roberto Palladino pranešime.