Pasaulyje

2018.12.28 22:50

Didelę dalį JAV apėmė žiemos audros

BNS 2018.12.28 22:50

Didelėje Jungtinių Valstijų teritorijos dalyje penktadienį smarkiai lijo, snigo arba siautė stiprus vėjas, o dėl šių žiemos audrų stringa antžeminis ir oro susisiekimas judriu šventiniu laikotarpiu.

Nuo šiaurės vidurio lygumų iki šalies pietvakarių kai kuriose vietovėse prisnigo 20-30 centimetrų, o meteorologai ateinančiomis dienomis prognozuoja daugiau sniego, todėl gali sutrikti tūkstančių amerikiečių naujametinių kelionių planai.

Be to, kai kurie pietiniai regionai, apimti smarkių liūčių, baiminasi galinčių kilti potvynių.

Vien ketvirtadienį dėl pūgos buvo atidėta daugiau kaip 6,5 tūkst. skrydžių ir dar apie 800 buvo visiškai atšaukta, rodo skrydžių stebėjimo tinklalapio „FlightAware“ duomenys.

Abiejose Dakotose, Minesotoje ir Ajovoje buvo uždaryta daug kelių.

Penktadienio rytą buvo atšaukta beveik 400 skrydžių, o daugiau kaip 2,1 tūkst. reisų vėlavo. Įdienojus šie skaičiai toliau didėjo.

Kai kurie oro bendrovių keleiviai praneša esantys įstrigę kelioms dienoms.

„Nenorėjau praleisti trijų dienų oro uoste, pražiopsoti švenčių – Naujųjų metų ir visa kita“, – Teksaso televizijai KDFW sakė Anthony Scottas, buvęs Dalaso-Fort Werto tarptautiniame oro uoste.

AFP/Scanpix nuotr.

„Metų pirmąją dieną turiu grįžti į darbą. Taigi, tai yra mano laikas. Tai buvo mano mažytės atostogos. Nesistengiu jų praleisti oro uoste“, – pridūrė vyras.

Stichijos paveiktose valstijose tarnybos valė kelius, bet daug jų liko neišvažiuojami dėl sniego ir ledo.

Pietų Dakotos susisiekimo departamentas nurodė, kad daugelyje valstijose vietų penktadienį tebegalioja rekomendacija susilaikyti nuo kelionių.

„Keliai apledėję, pustomas sniegas vis dar riboja matomumą. Brigados dirba, bet dėl motulės gamtos šį rytą saugiai keliauti gali būti sunku“, – nurodė agentūra.

Šiaurės Dakota penktadienį atšaukė raginimą neišvažiuoti į kelius, ketvirtadienį paskelbta visoje valstijos rytinės dalyje, nors pustomas sniegas tebekėlė rūpesčių darbuotojams.

Nacionalinės orų tarnybos (NWS) pareigūnai Minesotoje perspėjo, kad sąlygos šios valstijose keliuose toliau blogėja.

„Visi keliai (Minesotos) pietvakariuose, vakaruose, viduryje ir šiaurės rytuose yra padengti sniegu“, – nurodė agentūra.

AFP/Scanpix nuotr.

Orų tarnyba prognozavo, kad nepalankios sąlygos tęsis visą savaitgalį.

Smarkus snygis, nešamas naujos audros, žadamas pietvakarinei Naujosios Meksikos valstijai, informavo NWS.

Smarkios liūtys prognozuojamos nuo Meksikos įlankos pakrantės vidurio pietuose iki Atlanto vandenyno pakrantės vidurio – rytuose.

Kai kuriose teritorijose galimi staigūs potvyniai.

2016 metų sausį rytinę JAV dalį apėmusi itin galinga žiemos audra paralyžiavo Niujorką ir Vašingtoną. Tąsyk žuvo 15 žmonių, taip pat buvo paveikti apie 85 mln. gyventojų.

Meteorologų duomenimis, toji audra, praminta „Snowzilla“ („Sniegodzila“), Vašingtone privertė 56,4 cm, o Niujorko Centriniame parke – 63,8 cm sniego. Šis snygis buvo trečias pagal smarkumą nuo meteorologinių matavimų pradžios 1869 metais.