Pasaulyje

2015.09.08 13:45

UNICEF: dėl pilietinio karo Sirijoje pabėgėliais tapo milijonas vaikų

ELTA2015.09.08 13:45

Pilietinis karas Sirijoje sukėlė didžiulius pabėgėlių srautus. Kasdien šalies sieną kertą daugybė žmonių. Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, pabėgėliais tapo milijonas sirų vaikų.

Pilietinis karas Sirijoje sukėlė didžiulius pabėgėlių srautus. Kasdien šalies sieną kertą daugybė žmonių. Jungtinių Tautų (JT) duomenimis, pabėgėliais tapo milijonas sirų vaikų.

Šis skaičius yra „gėdos viršūnė“, sakoma bendrame Specialaus tarptautinio Jungtinių Tautų (JT) pagalbos vaikams fondo ir Pagalbos pabėgėliams organizacijos (UNHCR) pareiškime. Iš namus palikusių vaikų 800 000 yra jaunesni nei 11 metų. Vien tik Jordanijoje, Irake ir Libane užregistruota daugiau kaip 3 500 vaikų, kirtusių Sirijos sieną be tėvų.

„Šis milijonas pabėgusių vaikų yra ne vien tik skaičius, – sakė UNICEF vadovas Anthony Lake`as. – Mes kalbame apie vaikus, kurie buvo išplėšti iš namų, galbūt ir iš savo šeimų. Jie išgyvena siaubą, kurio mes negalime įsivaizduoti“.

Šis skaičius yra gėda, dėl kurios yra atsakingas kiekvienas, nes pasaulio bendrija nesugebėjo pasirūpinti vaikais, kalbėjo E. Lake`as. Nors smurtas Sirijoje nuo 2011 metų kovo, JT duomenimis, nusinešė daugiau kaip 100 000 gyvybių, Saugumo Taryba iki šiol nesiėmė jokių veiksmų. Tarp žuvusiųjų yra mažiausiai 7 000 vaikų.

„Ant kortos pastatytas visos nekaltų vaikų kartos išgyvenimas ir gerovė, – pabrėžė pabėgėlių reikalų komisaras Antonio Guterresas. – Sirijos jaunimas neteko namų, šeimų ir ateities. Net jei tiems vaikams už sienos yra saugu, jie yra traumuoti, prislėgti ir be vilties“.

Dėl 29 mėnesius besitęsiančio konflikto, JT duomenimis, pabėgėliais tapo 6,8 mln. Sirijos žmonių, 4,2 mln. jų yra pabėgėliai savo šalyje. Iš likusių, kurie išvyko į kaimynines valstybes, kas antras yra vaikas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.