Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.28 13:01

Kitų metų pradžioje Rusijoje vyks V. Putino, R. T. Erdogano ir H. Rouhani susitikimas

BNS 2018.12.28 13:01

Maskvoje kitų metų pradžioje įvyks Rusijos, Irano ir Turkijos lyderių susitikimas, per kurį bus aptartas Sirijos konfliktas, JAV paskelbus, kad amerikiečių kariai bus išvesti iš šios šalies, penktadienį pranešė rusų užsienio reikalų viceministras.

„Atėjo mūsų eilė rengti viršūnių susitikimą... maždaug pirmąją metų savaitę. Tai priklausys nuo prezidentų darbotvarkių“, – Michailą Bogdanovą citavo rusų naujienų agentūra „Interfax“.

Tas susitikimas bus naujausias žingsnis Astanos taikos procese, pradėtame 2017-ųjų pradžioje. Jame dalyvauja Sirijos prezidento Basharo al Assado režimą remiančios Rusija ir Iranas bei opoziciją palaikanti Turkija.

Šios trys šalys dalyvauja vadinamajame Astanos taikos procese – virtinėje derybų dėl Sirijos pilietinio karo, besitęsiančių nuo 2015-ųjų, kai konflikto eigą pakeitė Rusijos intervencija. Per šias derybas buvo nuspręsta kurti Sirijoje deeskalavimo zonas.

Ši diplomatinė kampanija į šoną nustūmė JT vadovaujamas derybas Sirijos klausimu.

Šių metų rugsėjį per Irane vykusias derybas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Irano lyderis Hassanas Rouhani ir Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erodganas aptarė Sirijos sukilėlių kontroliuojamos Idlibo provincijos likimą.

Praėjusią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trumpas pribloškė sąjungininkus ir Amerikos pareigūnus savo įsakymu išvesti sausumos pajėgas iš karo nualintos Sirijos.

D. Trumpas tvirtai gynė savo sprendimą išvesti 2 tūkst. karių pajėgas iš Sirijos ir pareiškė, kad jo šalis nenori būti Artimųjų Rytų „policininkė“. Be kita ko, jis tvirtino, kad džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS) jau yra nugalėtas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi