Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.27 16:45

R. T. Erdoganas pranešė apie nepavykusį kibernetinį įsilaužimą į ginkluotųjų pajėgų vadavietę

BNS 2018.12.27 16:45

Turkijos ekspertams pavyko užkirsti kelią  kibernetinei atakai, nukreiptai prieš šalies ginkluotųjų pajėgų vadavietę, trečiadienį pranešė šalies prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas.

Sakydamas kalbą Mokslinių ir techninių tyrimų taryboje Ankaroje jis pareiškė, kad esminį vaidmenį užkertant kelią šiam išpuoliui kibernetinėje erdvėje atliko speciali programinė įranga, sukurta Turkijoje.

„Programinė įranga „Octopus“, kurią sukūrėme Turkijoje, užkirto kelią kibernetiniam įsilaužimui į ginkluotųjų pajėgų vadavietę“, – rašo dienraštis „Daily Hurriyet“, cituodamas prezidento žodžius.

Šalies vadovas pabrėžė, kad šiandien kibernetinės atakos kelia vieną „didžiausių grėsmių nacionaliniam saugumui ir žmogaus teisei į asmeninį gyvenimą“. 

Pasak R. T. Erdogano, Turkija aktyviai prisideda prie mokslo plėtros ir vykdo „mokslinę veiklą“ visose srityse, įskaitant kosminę.

Prezidentas priminė, kad prieš kelias savaites Turkijoje buvo įkurta nacionalinė Kosmoso agentūra. Šį žingsnį jis pavadino istoriniu.

„Kosmoso agentūra padės išvesti Turkiją į priešakines pozicijas kosminių tyrimų ir technologijų srityje“, – sakė Turkijos prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi