Pasaulyje

2018.12.26 18:22

Albanijos vyriausybė įvykdė protestuojančių studentų reikalavimus

BNS2018.12.26 18:22

Albanijos vyriausybė trečiadienį paskelbė įvykdžiusi universitetų studentų, šį mėnesį daugiau kaip dvi savaites boikotuojančių paskaitas, reikalavimus.

Į neeilinį posėdį susirinkę ministrai nusprendė patenkinti visus studentų prašymus, pažymima vyriausybės išplatintame pareiškime.

Streikuojantys studentai neseniai žadėjo sausį atnaujinti protestus.

Anot ministrų kabineto, bus panaikinti mokesčiai už mokslą gerai besimokantiems ir mažas pajamas gaunantiems studentams. Pastariesiems taip pat kas mėnesį bus mokama 10 tūkst. lekų (82 eurų) stipendija. Visiems kitiems studentams studijos kainuos perpus mažiau.

Valdžia taip pat ketina didinti valstybiniams universitetams skiriamas lėšas iki 5 proc. šalies BVP bei pagerinti sąlygas studentų bendrabučiuose.

Studentai prašė, kad į jų reikalavimus būtų atsižvelgta be formalių derybų. Kol kas neaišku, ar juos patenkins vyriausybės daromos nuolaidos.

Tuo metu protestus organizavusi grupė „Už universitetą“ pareiškė, kad savo sprendimus vyriausybė priėmė per vėlai ir pasiskundė dėl magistro studijų kainų.

Grupė taip pat tvirtina, jog studentams nebus pakankamai atstovaujama sprendimus priimančiose komisijose, ir kad vyriausybė neatskleidžia, kiek realiai padidės universitetų biudžetai.

„Už universitetą“ paragino visus studentus ir toliau protestuoti, kol vyriausybė atšauks prieš trejus metus priimtą įstatymą dėl aukštojo mokslo sistemos pertvarkos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt