Pasaulyje

2018.12.26 15:14

P. Porošenka paskelbė karinės padėties pabaigą 10 Ukrainos regionų

BNS 2018.12.26 15:14

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka trečiadienį paskelbė karinės padėties pabaigą 10 besiribojančių su Rusija šalies regionų.

„Šiandien, dabar, 14 val. (vietos ir Lietuvos laiku) baigiasi karinė padėtis. Tai mano principinis sprendimas“, – sakė prezidentas per Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (SNBO) posėdį Kijeve.

„Norėčiau pabrėžti, kad Rusijos grėsmė niekur nedingo. Ir, tikriausiai, būsiu su jumis nuoširdus: jei ne rinkimai, paprašytume Aukščiausiosios Rados pratęsti šią karinę padėtį“, – teigė P. Porošenka.

Ukrainoje kovo 31-ąją vyks prezidento rinkimai.

Ukrainos lyderis taip pat sakė, kad per mėnesį trukusią karinę padėtį šalis daug padarė stiprindama savo gynybinius pajėgumus, taip pat ir tarptautinėje arenoje.

P. Porošenka karinę padėtį Vinycios, Luhansko, Mykolajivo, Sumų, Odesos, Charkovo, Černigovo, Donecko, Zaporožės ir Chersono srityse paskelbė po to, kai lapkričio 25 dieną Rusijos pajėgos apšaudė ir perėmė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų ir 24 jų įgulų narius, šiems laivams pamėginus iš Juodosios jūros nuplaukti į Azovo jūrą Kerčės sąsiauriu.

JAV ir NATO pasmerkė nepagrįstą Rusijos jėgos naudojimą ir paragino Maskvą paleisti ukrainiečių laivus ir jų įgulas.

Ukraina sako, kad jos laivai plaukė laikydamiesi taisyklių, bet Rusija tvirtina, kad jie nebuvo gavę leidimo.

Ši konfrontacija dar labiau padidino įtampą, tvyrančią tarp abiejų šalių dėl Rusijos 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos ir paramos Rytų Ukrainoje įsitvirtinusiems separatistams.