Pasaulyje

2018.12.25 15:21

Pasklidus gandams apie naują cunamį Indonezijos miestelį apėmė panika

BNS 2018.12.25 15:21

Pasklidus gandams apie naują cunamį šimtai panikos apimtų gyventojų, kurių daugelis verkė ir glaudė mažus vaikus, antradienį bandė pabėgti iš Sumber Džajos miestelio Indonezijoje.

Jūroje pakilus vandens lygiui, judrioje sankryžoje keli šimtai metrų nuo paplūdimio žmonės ropštėsi į sunkvežimių priekabas ir ant galinių motociklų sėdynių ar, nepaisydami eismo, bėgo į aukštesnes vietas.

„Skubėkit į kalvas – vanduo!“ – šaukė jie.

Policininkai ir gelbėtojai bandė padėti žmonėms išvykti, bet vietos mečetė netrukus numalšino paniką, per savo garsiakalbius paskelbusi, kad vanduo kilo per eilinį įprastą jūros potvynį, o ne kartojantis cunamiui, kuris šeštadienį nusinešė daugiau kaip 400 gyvybių.

Desperatiškas Sumber Džajos gyventojų bėgimas akcentuoja baimę nuniokotose Indonezijos pakrantėse po ugnikalnio išsiveržimo sukelto netikėto cunamio. Jo bangos šeštadienį siaubė populiarius paplūdimius Sumatros pietuose ir vakariniame Javos pakraštyje, užliedamos turistų viešbučius ir pakrančių miestelius, įskaitant Sumber Džają.

AFP/Scanpix nuotr.

Savanoriškai po nelaimės gyventojams padedantis Abdul Azizas, kuris dirbo Sumber Džajoje, kai kilo antradienio panika, sakė, kad ją sukėlė gandas apie naują cunamį.

„Buvo informacija, kad vanduo kyla, bet tai tebuvo gandas“, – naujienų agentūrai AFP sakė jis.

Tai ne pirmas kartas po šeštadienio nelaimės, kai gandai apie naujas bangas žudikes kėlė paniką tarp įsitempusių regiono gyventojų.

Pasak pareigūnų, išsiveržus Anak Krakatau ugnikalniui, esančiam sąsiauryje tarp Javos ir Sumatros salų, dalis kalno nugriuvo į vandenyną ir sukėlė cunamį.

Ugnikalnio aktyvumas vis dar yra didelis ir ekspertai perspėjo, kad regione galimi nauji cunamiai, todėl tūkstančiai evakuotų gyventojų vis dar bijo grįžti namo.

„Aš čia jau trys dienos“, – sakė 40 metų Neng Sumarni, kuri su savo trimis vaikais ir vyru miegojo ant grindų vienoje smarkiai nukentėjusio Karitos miestelio mokykloje. Joje glaudžiasi iš viso kelios dešimtys gyventojų.

„Bijau, nes mano namai visai šalia paplūdimio“, – sakė Neng Sumarni.