Pasaulyje

2018.12.25 18:17

Popiežius sveikina su Kalėdomis: linkiu brolybės tarp žmonių su skirtingomis idėjomis

BNS, ELTA2018.12.25 18:17

Popiežius Pranciškus antradienį savo kalėdiniu kreipimusi paragino užbaigti Šventąją žemę, Siriją ir Jemeną krečiančius konfliktus.

Vidurdienį Vatikano Šv. Petro aikštėje susirinkusiems tūkstančiams žmonių kalbą „Urbi et Orbi“ („Miestui ir pasauliui“) pradėjęs pontifikas išreiškė viltį, kad šventinis laikotarpis paskatins atnaujinti taikos derybas tarp izraeliečių ir palestiniečių.

„Tegul šios Kalėdos padeda mums iš naujo atrasti mus jungiančius brolybės ryšius“, – sakė popiežius.

„Linkėdamas laimingų Kalėdų aš linkių brolybės. Brolybės tarp visų valstybių ir kultūrų atstovų. Brolybės tarp žmonių su skirtingomis idėjomis. Brolybės tarp skirtingas religijas išpažįstančių žmonių“, – savo palaiminime linkėjo pontifikas.

„Tegul jos sudaro galimybę izraeliečiams ir palestiniečiams atnaujinti dialogą ir leistis į taikos kelionę, galinčią užbaigti konfliktą, ilgiau kaip septyniasdešimt metų krėtusį kraštą, pasirinktą Viešpaties parodyti savo meilės veidą“, – pridūrė jis.

Pranciškus taip pat sakė turįs vilčių, kad paliaubos karo krečiamame Jemene taps galimybe nutraukti niokojantį konfliktą ir badą.

„Mano mintys gręžiasi į Jemeną – su viltimis, kad tarpininkaujant tarptautinei bendruomenei sudarytos paliaubos pagaliau galės atnešti palengvėjimą visiems tiems žmonėms, išsekintiems karo ir bado“, – pabrėžė Katalikų Bažnyčios vadovas.

Reuters/Scanpix nuotr.

Jis taip pat paragino dėti didesnes tarptautines pastangas užbaigti Siriją apėmusį karą, kad dešimtys tūkstančių pabėgėlių galėtų grįžti į savo šalį.

„Lai tarptautinė bendruomenė ryžtingai darbuojasi dėl politinio sprendinio... kad Sirijos žmonės – ypač priverstieji palikti savo kraštą ir ieškotis prieglobsčio kitur – galėtų grįžti ir taikiai gyventi savo pačių šalyje“, – sakė Pranciškus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt