Pasaulyje

2018.12.24 21:14

Vakarų Kranto Betliejaus mieste prasideda kalėdinės šventės

BNS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.12.24 21:14

Palestiniečiai pirmadienį ruošiasi priimti krikščionių maldininkus, iš viso pasaulio atvykstančius švęsti Šv. Kalėdų į Vakarų Kranto Betliejaus miestą, kuriama, kaip tikima, gimė Jėzus.

Minios piligrimų jau nuo ryto renkasi į Piemenėlių mišias toje vietoje, kurioje kaip tikima, gimė Jėzus. Lygiai vidurnaktį Bietliejuje specialias mišias laiko Katalikų arkivyskupas, kiek iki to šventąsias mišias Vatikane laikyti turėtų ir popiežius Pranciškus.

Arkivyskupas Pierbattista Pizzaballa, Lotynų Jeruzalės patriarchato apaštališkasis administratorius, pirmadienį iš Jeruzalės kirto Izraelio kontrolės postą, kad galėtų laikyti Bernelių mišias Kristaus Gimimo bazilikoje Betliejuje, pastatytoje virš vietos, kurioje, kaip sako tradicija, gimė Jėzus.

Šimtai vietos ir užsienio turistų rinkosi į Prakartėlės aikštę šalia Kristaus Gimimo bažnyčios, kai prie ten stovinčios didžiulės kalėdinės eglės pasirodymą rengė dūdmaišius pučiantys palestiniečių skautai.

„Viso pasaulio akys nukreiptos į Betliejų“, ir palestiniečiai yra pasirengę juos priimti, sakė palestiniečių turizmo ministrė Rula Maaya.

Kalėdinės šventės paprastai suteikia daug šventinio džiaugsmo Šventojoje Žemėje gyvenantiems krikščionims, sudarantiems labai nedidelę dalį vietos gyventojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt