Pasaulyje

2018.12.24 12:49

Dėl federalinių įstaigų uždarymo JAV nacionalinė Kalėdų eglė per šventes liks neapšviesta

BNS 2018.12.24 12:49

JAV federalinių įstaigų dalinis uždarymas neleidžia pataisyti girliandų ant nacionalinės Kalėdų eglės, kurias neseniai sugadino vienas į skarotąją įsiropštęs vyriškis, pirmadienį pranešė laikraštis „The Hill“, remdamasis JAV nacionalinių parkų tarnyba (NPS).

Pasak NPS atstovo, dėl šios priežasties pagrindinė šalies kalėdinė eglutė liks be šviesų ir norintieji negalės jos apžiūrėti.

„Sustabdžius federalinių institucijų veiklą, Baltųjų rūmų lankytojų centras ir teritorija, kurioje stovi nacionalinė kalėdinė eglė, bus uždaryti“, – sakoma NPS svetainėje paskelbtame pranešime.

Penktadienį buvo pranešta, kad nežinomas asmuo pabandė įsiropšti į pagrindinę šalies kalėdinę eglę, stovinčią netoli Baltųjų rūmų esančiame parke.

Policijos pareigūnai nurodė, kad vyras buvo patyręs emocinį pakrikimą. Pareigūnams įkalbėjus jį nulipti nuo medžio, jis buvo išsiųstas psichiatrinei apžiūrai.

Per šį incidentą nukentėjo dalis girliandos lempučių.

JAV vyriausybinėse įstaigose šeštadienį prasidėjo kalėdinis uždarymas, Kongresui nepriėmus federalinių išlaidų projekto ir neradus sprendinio dėl prezidento Donaldo Trumpo reikalavimo skirti lėšų sienos statybai pasienyje su Meksika.

Dėl federalinių įstaigų veiklos sustabdymo daugybė JAV nacionalinių parkų ir kitų lankomų vietų buvo priversti užsidaryti arba mažinti savo darbuotojų skaičių.