Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.23 22:29

Po „geltonųjų liemenių“ atakos prieš policininkus E. Macronas ragina prancūzus laikytis tvarkos

ELTA 2018.12.23 22:29

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį paragino šalyje laikytis tvarkos. Tai jis pareiškė po šeštą savaitgalį iš eilės vykusių antivyriausybinių „geltonųjų liemenių“ protestų, šįkart pasižymėjusių sumažėjusiu dalyvių skaičiumi ir Paryžiuje įvykusiu smurtiniu išpuoliu prieš policijos pareigūnus. 

Kalbėdamas vizito Čade, kur lanko kovos su terorizmu pajėgose tarnaujančius Prancūzijos karius, metu E. Macronas sakė: „Dabar turi būti tvarka, ramybė ir harmonija. Mūsų šaliai to reikia.“

„Jai (Prancūzijai, – ELTA) reikia harmonijos, vienybės, nuoširdaus įsipareigojimo kolektyviniams tikslams. Ir mes privalome užgydyti susiskaldymą“, – kalbėjo 41-erių metų centristinių pažiūrų prezidentas, kuriam sunkiai sekasi pažaboti dirbančių, bet vis tiek vargstančių mažų Prancūzijos miestelių ir kaimo gyventojų pyktį. 

Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, šeštadienį vykusiame šeštajame visuotinių protestų rate dalyvavo 38,6 tūkst. žmonių. Tai – perpus mažiau, nei buvo susirinkę į praėjusios savaitės demonstracijas. 

Paryžiuje, kur ankstesnėmis savaitėmis vyko nuožmūs susirėmimai ir buvo padaryta daug žalos miesto ir gyventojų turtui, protestai praėjo sąlyginai ramiai. 

Tačiau vakarop žymiuosiuose Eliziejaus laukuose vėl prasidėjo neramumai. 

Per vieną iš incidentų, sukėlusį itin didelį visuomenės pasipiktinimą, trys policijos pareigūnai buvo priversti motociklu skubiai pasišalinti iš Eliziejaus laukų po to, kai grupė protestuotojų į juos ėmė mėtyti elektrinius paspirtukus, šaligatvio plyteles ir kitus daiktus. 

E. Macronas televizijos kanalui BFMTV pareiškė, kad asmenys, atsakingi už tokį smurtą, sulauks „griežčiausios“ bausmės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi