Pasaulyje

2018.12.23 15:32

Dėl dronų skraidinimo Londono oro uoste suimta pora paleista nepateikus kaltinimų

BNS 2018.12.23 15:32

Vyras ir moteris, kurie buvo suimti dėl bepiločių skraidyklių skraidinimo, prieškalėdiniu laikotarpiu sutrikdžiusio Londono Gatviko oro uosto darbą, sekmadienį buvo paleisti nepateikus jokių kaltinimų, pranešė policija.

47-erių vyras ir 54-erių moteris iš netoli nuo antrojo pagal judrumą Didžiosios Britanijos oro uosto esančio Krolio miesto buvo suimti šeštadienį. 

„Abu žmonės pilnai bendradarbiavo su mūsų tyrimais, ir manau, kad jie daugiau nebėra įtariamieji dėl drono incidentų Gatvike“, – pranešime sakė Sasekso policijos vyriausiasis inspektorius detektyvas Jasonas Tingley.

Bepilotės skraidyklės tris dienas – nuo trečiadienio iki penktadienio – trikdė Gatviko darbą, o kilusi sumaištis paveikė 140 tūkst. keleivių.  

Dronai virš oro uosto buvo pastebėti daugiau nei 50 kartų. Siekiant panaikinti jų keliamą  grėsmę, buvo pasitelkti kariškiai su specialia įranga. 

Tarp drono keliamų pavojų – galimybė, kad skraidyklė įsirėš į keleivinį lėktuvą ar bus įsiurbta į variklį ir jos itin degi ličio baterija sukels katastrofą. 

„Tęsiame tyrimą, siekdami nustatyti asmenis, atsakingus už dronų įsiveržimus“, – sakė J. Tingley.  

„Visuomenės prašome ir toliau mums padėti, pranešti apie viską įtartina, susisiekti su mumis, jei turi kokios nors informacijos, susijusios su dronų incidentais Gatvike“, – pridūrė jis. 

Oro uostas pasiūlė 50 tūkst. svarų (56 tūkst. eurų) atlygį už informaciją, kuri padėtų suimti ir nuteisti asmenis, atsakingus už darbo sutrikdymą.   

Pagal neseniai Didžiojoje Britanijoje priimtus įstatymus dronai negali skraidyti netoli lėktuvų, kilometro atstumu nuo oro uosto ar daugiau nei 122 metrų aukštyje. 

Už grėsmės lėktuvui sukėlimą gresia iki penkerių metų kalėjimo. 

Už 50 kilometrų nuo sostinės Londono esantis Gatvikas yra aštuntas pagal judrumą oro uostas Europoje ir antroje vietoje pasaulyje po Mumbajaus tarp vieną kilimo-tūpimo taką turinčių oro uostų. 

Gatviko tinklapyje skelbiama, kad savaitgalį turėtų vykti visi suplanuoti skrydžiai.

Vis dėlto keleiviai įspėti, kad oro uostui atnaujinant veiklą kai kurie skrydžiai gali vėluoti ar būti atšaukti. 

„Saugumas yra svarbiausias Gatviko prioritetas. Dirbame, kad keleiviai laiku pasiektų galutinį kelionės tikslą iki Kalėdų, ir esame dėkingi, kad jie išlieka kantrūs“, – pažymėjo oro uostas.