Pasaulyje

2018.12.23 14:35

Teisėsaugos šaltinis: Strasbūro atakos vykdytojas prisiekė ištikimybę IS

BNS2018.12.23 14:35

Rytų Prancūzijos mieste Strasbūre per kalėdinę mugę penkis žmones nušovęs ir dar 11 sužeidęs vyras buvo vaizdo įraše prisiekęs ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS), šeštadienį pranešė teisėsaugos šaltinis. 

Anot šaltinio, įrašas buvo rastas 29-erių Cherifui Chekattui priklausiusiame USB rakte. Gruodžio 11-osios išpuolio vykdytojas buvo policijos nušautas po dvi dienas trukusios paieškos. 

IS paskelbė, kad Ch. Chekattas buvo vienas jo „karių“, tačiau Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe'as Castaneras šią informaciją paneigė.

Ch. Chekatto tėvas Abdelkrimas sakė, kad jo sūnus tikėjęs, jog IS „kovoja dėl gero tikslo“.

„Visuomet jam sakiau, kad jie nusikaltėliai“, – pridūrė tėvas. 

Kaip pranešė miesto valdžia, Ch. Chekattas šeštadienį buvo „griežtai anonimiškai“ palaidotas Strasbūre. 

Strasbūro meras Rolandas Ries iš pradžių atsisakė duoti leidimą laidotuvėms, nes manė, kad Ch. Chekatto palaikai turėtų būtu išsiųsti į Alžyrą, iš kurio kilusi jo šeima, bet vėliau šią poziciją pakeitė. 

Keturi iš penkių per išpuolį žuvusių žmonių buvo užsieniečiai arba gimę užsienyje, tarp jų – turistas iš Tailando, Prancūzijos pilietybę turintis garažo savininkas afganas, italų žurnalistas ir lenkas, pastaruosius 20 metų gyvenęs Strasbūre.

Per išpuolį taip pat žuvo neseniai į pensiją išėjęs 61 metų prancūzas. Jam užpuolikas šovė į galvą, kai šis išėjo iš restorano.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.