Pasaulyje

2018.12.22 13:46

Rusija įspėja dėl pasaulinio konflikto

ELTA2018.12.22 13:46

Rusija šeštadienį įspėjo, kad Šaltojo karo laikų sutarties, ribojančios vidutinio nuotolio raketų naudojimą, žlugimas gali privesti prie ginklavimosi varžybų ir tiesioginės konfrontacijos tarp kelių pasaulio regionų, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Rusijos įspėjimas pasirodė po to, kai penktadienį Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja nepritarė Rusijos pateiktam rezoliucijos projektui dėl paramos Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutarčiai (INF).

Rezoliucijoje sutartį pasirašiusios šalys – Rusija ir JAV – raginamos tęsti konsultacijas, kad sutartis būtų išsaugota. Tačiau rezoliucija nebuvo priimta. 43 šalys balsavo už rezoliuciją, 46 šalys balsavo prieš, o 78 šalys balsuojant susilaikė.

JAV ir ES atstovai balsavo prieš ir paaiškino nemanantys, kad ši rezoliucija gali padėti išsaugoti INF sutartį.

1987 metais tuometinio JAV prezidento Ronaldo Reagano ir Sovietų Sąjungos prezidento Michailo Gorbačiovo pasirašyta sutartis draudžia gaminti ir turėti iš sausumos paleidžiamas branduolinį ginklą galinčias nešti sparnuotąsias raketas, kurių veikimo nuotolis – nuo 500 iki 5 500 km. Vašingtonas tvirtina, kad būtent Rusijos raketų sistema 9M729 pažeidžia sutartį.

Apie ketinimus pasitraukti iš sutarties JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė anksčiau šiais metais ir kaltino Rusiją sutarties sąlygų pažeidinėjimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt