Naujienų srautas

Pasaulyje2013.08.22 11:02

Prieš teismą stojo buvęs įtakingas Kinijos politikas Bo Xilai`us

ELTA 2013.08.22 11:02

Prieš teismą Kinijoje stojo buvęs politinio biuro narys Bo Xilai`us, kaltinamas korupcija, kyšininkavimu ir piktnaudžiavimu valdžia, praneša agentūra AFP.

Prieš teismą Kinijoje stojo buvęs politinio biuro narys Bo Xilai`us, kaltinamas korupcija, kyšininkavimu ir piktnaudžiavimu valdžia, praneša agentūra AFP.

Aplink teismo pastatą Dzinano mieste Šandongo provincijoje policininkai atitvėrė gatves. Nepaisant to, šimtai žmonių susirinko pasižiūrėti, kaip politikas vežamas į teismą. Sausakimša buvo ir posėdžių salė.

Stebėtojų teigimu, teismas turėtų greitai priimti nuosprendį. Neabejojama, kad jis bus pripažintas kaltu, nes vadovybė Pekine nori parodyti griežtai kovojanti su korupcija.

Bo Xilai`us anksčiau buvo Čongčingo didmiesčio Komunistų partijos vadovas ir kaip vienas iš 25 politinio biuro narių priklausė šalies vadovybės žiedui. Remiantis kaltinamuoju raštu, jis „išnaudojo savo poziciją“, kad gautų naudos savo artimiesiems, paėmė „labai didelį kiekį“ pinigų ir nekilnojamojo turto, išeikvojo „dideles sumas valstybės lėšų“.

Dėl kaltinimų praėjusių metų kovą jis buvo atleistas iš Čongčingo Komunistų partijos pirmininko posto, o balandį pašalintas iš politinio biuro. Spalį politikas neteko deputato mandato, o lapkritį buvo visiškai išguitas iš partijos.

Korupcijos aferoje vieną pagrindinių vaidmenų vaidino dėl britų verslininko Neilo Heywoodo nužudymo mirties bausme nuteista Bo Xilai`aus žmona Gu Kailai. Bausmės vykdymas jai atidėtas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi