Pasaulyje

2018.12.21 12:00

Katalonų separatistai dėl Ispanijos vyriausybės posėdžio blokavo regiono kelius

BNS2018.12.21 12:00

Ispanijos šiaurės rytiniame Katalonijos regione penktadienį protestuotojai, nepatenkinti Madrido vyriausybės sprendimu surengti išvažiuojamąjį posėdį Barselonoje, blokavo svarbų greitkelį ir dešimtis kelių, sutrikdydami transporto judėjimą į miestą ir iš jo.

Už regiono nepriklausomybę pasisakantys protestuotojai surengė šią akciją siekdami parodyti savo nepasitenkinimą Ispanijos ministro pirmininko Pedro Sanchezo sprendimą surengti kassavaitinį vyriausybės posėdį Barselonoje.

Katalonijoje, kur saugumą paprastai užtikrina vietos policija, buvo imtasi papildomų priemonių – į regioną buvo pasiųsti šimtai riaušių malšinimo pareigūnų iš Ispanijos nacionalinės policijos.

P. Sanchezas sutarė su Katalonijos separatistų vyriausybės lyderiu Quimu Torra drauge ieškoti būdų, kaip išspręsti politinę krizę, išprovokuotą praėjusių metų nesėkmingo Katalonijos bandymo atsiskirti nuo Ispanijos.

Ketvirtadienį įvykusios P. Sanchezo ir Q. Torros derybos buvo tik antras jųdviejų susitikimas nuo tada, kai abu buvo išrinkti į valdžią.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt