Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.20 22:24

D. Trumpas nenori pritarti įstatymui, padėsiančiam išvengti federalinių įstaigų paralyžiaus

BNS 2018.12.20 22:24

JAV prezidentas Donaldas Trumpas nesutinka pasirašyti įstatymo projekto dėl skubių išlaidų, kuris leistų išvengti gresiančio federalinių institucijų veiklos sustabdymo, nes teisės akte nenumatytas sienos Meksikos pasienyje finansavimas, ketvirtadienį pranešė respublikonų įstatymų leidėjai.

„Prezidentas mus informavo, kad nepasirašys iš Senato praėjusį vakarą atėjusio įstatymo dėl savo legitimaus susirūpinimo pasienio saugumu“, – pranešė Atstovų Rūmų pirmininkas Paulas Ryanas po respublikonų susitikimo su prezidentu.

JAV Senatas trečiadienį vėlai vakare pritarė įstatymo projektui dėl skubių išlaidų, tačiau iš įstatymo projekto buvo išbrauktos lėšos, kurių prašė D. Trumpas didžiulės tvoros JAV ir Meksikos pasienyje statyboms.

Prezidentas energingai ragino skirti 5 mlrd. dolerių sienos statyboms, kuri, anot jo, padėtų pažaboti nelegalią imigraciją.

Senato daugumos lyderis Mitchas McConnellas sakė, kad minimas įstatymas turėtų užtikrinti normalią vyriausybės veiklą iki vasario 8 dienos imtinai. Tai turėjo padėti Vašingtonui išvengti kai kurių svarbių federalinių įstaigų uždarymo Kalėdų švenčių laikotarpiu ateinančią savaitę.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi