Naujienų srautas

Pasaulyje2013.08.27 10:34

JT ekspertai tirs kaltinimus dėl cheminio ginklo panaudojimo Sirijoje

ELTA 2013.08.27 10:34

Po mirtinos atakos netoli Damasko, kuri tariamai nusinešė šimtų žmonių gyvybes, šalyje viešintys Jungtinių Tautų (JT) ekspertai tirs naujausius kaltinimus dėl cheminio ginklo panaudojimo, praneša užsienio agentūros.

Po mirtinos atakos netoli Damasko, kuri tariamai nusinešė šimtų žmonių gyvybes, šalyje viešintys Jungtinių Tautų (JT) ekspertai tirs naujausius kaltinimus dėl cheminio ginklo panaudojimo, praneša užsienio agentūros.

„Mes tikimės, kad vyriausybė leis mums patekti į teritoriją, ir kad tai leis saugumo situacija“, – trečiadienį Niujorke po neeilinio JT Saugumo Tarybos posėdžio pareiškė JT generalinio sekretoriaus pavaduotojas Janas Eliassonas.

Šis incidentas esą yra „didelė eskalacija“. Nors kol kas nėra patvirtinimo, kad buvo panaudotos nuodingosios dujos, tačiau kaltinimai turi būti "kuo greičiau" ištirti. Per aktyvų bombardavimą Sirijos režimas trečiadienį, sukilėlių duomenimis, panaudojo cheminį ginklą ir nužudė šimtus žmonių.

Duomenys apie aukų skaičių labai skiriasi. Opozicija kalba apie iki 1 360 žuvusiųjų ir šimtus sužeistųjų. Paskelbtuose įrašuose matyti daugybė lavonų, tarp jų – mažų vaikų. Vyriausybė Damaske kategoriškai paneigė regione naudojusi cheminį ginklą, tačiau neneigė, kad armija atakavo taikinius Damasko priemiesčiuose.

Tarptautinė bendrija pareikalavo incidento tyrimo. Tai akivaizdžiai yra siaubingas nusikaltimas, sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel).

ES užsienio reikalų įgaliotinė Catherine Ashton reikalavo, kad JT ekspertai neribotai galėtų patekti į visas Sirijos teritorijas, kurias nori aplankyti. Vyriausybė ir kitos konflikto šalys esą turi bendradarbiauti su JT misija. Už greitą kaltinimų tyrimą buvo ir JAV, Rusija, Prancūzija, Didžioji Britanija bei Turkija.

JT ekspertų grupės vadovas Ake Sellstroemas pareiškė esąs pasirengęs tyrimui. JT, anot jo, apie tai jau kalbėjosi su Sirijos vyriausybe. „Tačiau šiuo metu saugumo padėtis to neleidžia“, – pridūrė pareigūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi