Pasaulyje

2018.12.20 14:47

Vokietija keičia imigracijos taisykles: laukia kvalifikuotų darbuotojų

Vokietijos vyriausybė nusprendė sušvelninti imigracijos taisykles, kad pritrauktų kvalifikuotų darbuotojų iš ne Europos Sąjungos šalių. Sprendimas priimtas dėl verslo atstovų kartojamo perspėjimo, kad darbo jėgos trūkumas ateityje galėtų kelti grėsmę šalies ekonomikos augimui. Jei parlamentas naujoms taisyklėms pritars, kvalifikuoti, kalbą mokantys darbuotojai galės likti šalyje ir pusę metų ieškoti darbo.

Anksčiau tokią privilegiją turėjo tik itin aukštos kvalifikacijos specialistai: gydytojai, inžinieriai, akademikai. Dabar ji bus suteikta ir kiek žemesnės kvalifikacijos darbuotojams – labiausiai trūksta elektrikų bei santechnikų.

Vokietijos vyriausybė nusprendė sušvelninti imigracijos taisykles kvalifikuotiems darbuotojams. Nauju įstatymu, kurį kitąmet dar turės patvirtinti parlamentas, siekiama patenkinti augančius rinkos poreikius ir pritraukti kvalifikuotų darbuotojų. Vyriausybės atstovai sako, kad vienos stipriausių Europos ekonomikų pranašumas yra atvira darbo rinka.

„Mes jau būtume patyrę ryškių augimo ir gerovės nuostolių paskutiniais metais, jei į Vokietiją nebūtų atvykę specialistų iš Europos valstybių. Sakau tai, nes atsiranda tendencija Europoje izuoliuotis, nes yra tikinčių, kad tai gali vėl suskaldyti Europą. Mes Vokietijoje patiriame daug naudos dėl kvalifikuotų darbuotojų iš kitų Europos valstybių imigracijos. Tačiau mums taip pat reikia kvalifikuotos darbo jėgos iš trečiųjų šalių“, – sakė Vokietijos darbo ministras Hubertus Heilas.

Siekiama pritraukti vokiškai kalbančių kvalifikuotų profesionalių darbininkų, taip pat ir ne iš Europos Sąjungos. Jiems žadama taikyti sušvelnintas vizų procedūras. Darbo ieškantiems asmenims, kurie gali finansiškai savimi pasirūpinti, bus leista atvykti pusei metų ir per tą laiką pabandyti susirasti darbą. Numatoma, kad daugiausia naudos patirs smulkusis ir vidutinis verslas, iš kurio darbuotojus nuvilioja stambios kompanijos.

Išsamiau – Julijos Petrošiūtės reportaže.