Naujienų srautas

Pasaulyje

2018.12.18 21:45

Buvusio D. Trumpo patarėjo M. Flynno nuosprendžio paskelbimas atidedamas

BNS 2018.12.18 21:45

JAV prezidento Donaldo Trumpo buvusio patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Michaelo Flynno nuosprendžio paskelbimas antradienį buvo atidėtas, po to, kai įpykęs teisėjas pagrasino skirti jam griežtą kalėjimo bausmę.

JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris, tiriantis galimą Rusijos kišimąsi į Jungtinių Valstijų prezidento rinkimus, anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad rekomenduoja neskirti M. Flynnui jokios įkalinimo bausmės, nes jis bendradarbiauja su tyrimu.

Tačiau teisėjas Emmetas Sullivanas prasidėjus teismo posėdžiui pareiškė, kad kaltinamasis elgėsi „išdavikiškai“, ir leido M. Flynnui pasirinkti: gauti galbūt ilgą kalėjimo bausmę dabar arba palaukti, kol R. Muellerio tyrimas priartės prie pabaigos, kad geriau išryškėtų jo bendradarbiavimas su tyrėjais.

„Galima teigti, kad pardavėte savo šalį, – M. Flynnui pareiškė teisėjas. – Negaliu slėpti savo pasišlykštėjimo, savo paniekos (nusikaltimui).“

Kai prokuroras užsiminė apie galimybę M. Flynnui ateityje bendradarbiauti su kitais tyrimais, E. Sullivanas perspėjo kaltinamąjį, kad jei nuosprendis bus paskelbtas antradienį, gali likti pilnai neįvertinta jo pagalba tyrimui. Paprastai teisėjai linkę skelbti nuosprendžius kaltinamiesiems jau pasibaigus jų bendradarbiavimui su tyrimu, kad būtų galima visiškai įvertinti valstybei suteiktą jų pagalbą.

Teisėjas leido M. Flynnui pasitarti su savo teisininkais, o kiek vėliau kaltinamojo advokatas Robas Kelneris paprašė teismo atidėti bausmės paskelbimą, kad jo klientas galėtų ir toliau bendradarbiauti su tyrimu.

E. Sullivanas taip pat nurodė, kad tolesniam bylos nagrinėjimui bus ruošiamasi kovo 13 dieną.

Teisėjui pareiškus, kad nuosprendžio paskelbimas atidedamas, M. Flynnas paliko teismo salę. Nuo komentarų jis susilaikė.

Dokumentuose teismui Vašingtone, pateiktuose praėjusią savaitę, M. Flynno advokatai prašė jam skirti ne ilgesnę nei vienerių metų lygtinę laisvės atėmimo bausmę su minimaliomis priežiūros sąlygomis bei 200 valandų viešųjų darbų.

Nuosprendžio M. Flynnui paskelbimas per šiuos metus buvo net keturis kartus atidėtas. Atidėjimai liudija, kad anksčiau su tyrėjais nebendradarbiavęs M. Flynnas, į atsargą išėjęs trijų žvaigždučių generolas ir buvęs Pentagono žvalgybos vadovas, galėjo tapti vertingu liudininku.

„Lygtinis laisvės atėmimas su minimalia priežiūra yra teisinga bausmė“, – rašė M. Flynno advokatai 178 puslapių dokumente, kartu pridėdami 50 charakteristikų, kurių daugelis parašytos karininkų. 

SIPA/Scanpix nuotr.

Motyvuodami savo prašymą skirti lygtinę bausmę, M. Flynno advokatai prašė teismo atsižvelgti į jo nepriekaištingą karinę ir valstybės tarnybą, taip pat atsidavimą šeimai, tarnybos draugams ir veteranams.

„Generolas M. Flynnas prisiėmė atsakomybę už savo veiksmus. Jis glaudžiai bendradarbiavo keliuose Teisingumo departamento tyrimuose“, – teigia advokatai, atkreipdami dėmesį, kad tai buvo daroma dar prieš padarant pareiškimą dėl kaltės pripažinimo.

Anot advokatų, buvęs prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais 19 kartų susitiko su specialiojo prokuroro biuro ir kitais tyrėjais, o jo apklausos iš viso truko 63 valandas.

Be kitų dalykų, M. Flynnas pripažino, kad 2017 metų sausio 24-ąją apklausiamas tyrėjų melavo apie 2016-ųjų gruodį vykusius savo pokalbius su Rusijos ambasadoriumi Jungtinėse Valstijose Sergejumi Kisliaku.

Nors M. Flynnas pripažįsta, kad elgėsi netinkamai, jo advokatai pabrėžia, kad teismas, skirdamas „teisingą bausmę“, turi atsižvelgti ir į tai, kad prieš sausio 24-osios apklausą Federalinio tyrimų biuro (FTB) agentai neįspėjo jo apie atsakomybę už melagingų parodymų davimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi