Pasaulyje

2018.12.18 14:07

Kremlius atmeta kaltinimus, kad Rusija bandė paveikti juodaodžius JAV rinkėjus

ELTA 2018.12.18 14:07

Kremlius antradienį atmetė Vašingtono pareikštus kaltinimus, neva Rusija bandė sutrikdyti 2016 metais vykusius JAV prezidento rinkimus ir siekė demoralizuoti afroamerikiečius. Šiuos kaltinimus Kremlius pavadino nesuprantamais.

„Rusijos valstybė, Rusijos vyriausybė neturėjo ir neturi nieko bendra su bet kokiu kišimusi, ypač tokiu, kuris apibūdinamas taip abstrakčiai“, - sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas. 

Remiantis nauja JAV Senatui pristatyta ataskaita, pagrindinis Rusijos interneto tyrimų agentūros (IRA) tikslas buvo pagilinti JAV visuomenės susiskaldymą ir įtikinti Demokratų partiją remiančius rinkėjus, įskaitant lotynoamerikiečius, jaunimą ir LGBTQ bendruomenę, neiti balsuoti.

Tūkstančių 2015–2017 metais socialinėje žiniasklaidoje paskelbtų IRA reklamų ir pranešimų analizė parodė, kad buvo itin stengiamasi sukelti juodaodžiams amerikiečiams pyktį, jog rinkimų dieną jie liktų namuose.

Pavyzdžiui, iš IRA sukurtos paskyros „Blacktivist“ buvo siuntinėjamos tokios žinutės apie Demokratų partijos kandidatę JAV prezidento rinkimuose Hillary Clinton: „H. Clinton nerūpi niekieno gyvybės. H. Clinton svarbūs tik balsai“. 

Iš kitos IRA paskyros „Black Matters“ socialiniame tinkle buvo paskelbtas toks pranešimas: „Pareigūnai žudo juodaodžius vaikus. Ar esi įsitikinęs, kad tavo sūnus nebus kitas?“.

Manoma, kad IRA buvo įsteigta kaip propagandos priemonė ir ją įsteigė verslininkas Jevgenijus Prigožinas, artimai susijęs su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.