Pasaulyje

2018.12.17 20:15

Serbijoje dėl šalčių mirė du vyrai, Bosnijoje uždarytos mokyklos

BNS2018.12.17 20:15

Serbijoje mirtinai sušalo du vyrai, o visame Balkanų regione šalčio banga sulėtino eismą, sutrikdė elektros tiekimą ir privertė uždaryti kai kurias mokyklas, pirmadienį pranešė vietos žiniasklaida.

Serbijos valstybinė televizija pranešė, kad šalies šiaurėje viename kaime pirmadienį sniege buvo rastas 48 metų vyro lavonas. Manoma, kad vyras mirė praėjusią naktį.

Vėliau televizija pranešė, kad šalies šiaurės vakaruose esančiame Šido mieste buvo rastas kito sušalusio vyro lavonas. Šiam vyrui buvo 61 metai.

Centrinėje Serbijos dalyje keli kaimai liko be elektros. Pareigūnai perspėjo piliečius gatvėse ir parkuose saugotis dėl gausaus sniego lūžtančių šakų.

Bosnijos centrinėje dalyje, Konico ir Jablanicos savivaldybėse, pirmadienį dviem dienoms buvo uždarytos mokyklos. Kai kuriais užsnigtais keliais uždrausta važiuoti sunkvežimiams ir kitiems sunkiems automobiliams.

Rumunijos švietimo ministerija paskelbė, kad po gausaus sniego, sutrikdžiusio elektros tiekimą ir keliones, antradienį uždarys mokyklas šalies vakaruose ir pietvakariuose.

Kai kurios mokyklos dingus elektrai jau buvo uždarytos pirmadienį, daugiausia Vakarų Rumunijoje, nurodė ministerija.

Bosnijos valdžia sakė, kad sekmadienį išgelbėta migrantų grupė, kuri buvo pasiklydusi kalnuotame rajone Kroatijos pasienyje, buvo nuvežta į ligoninę netoliese esančiame Bichačo mieste.

Du migrantai po dienos apsnigtame rajone bandant pasiekti Europos Sąjungą patyrė didelių nušalimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.