Pasaulyje

2018.12.17 19:06

Th. May: parlamento balsavimas dėl „Brexito“ susitarimo vyks sausio antroje pusėje

ELTA 2018.12.17 19:06

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May savo šalies parlamentarus informavo, kad dėl „Brexito“ susitarimo jie balsuos trečią sausio savaitę, praneša BBC. 

Balsavimas dėl Londono išstojimo sąlygas numatančios sutarties turėjo įvykti praėjusią savaitę, tačiau premjerė jį atidėjo, pripažinusi, kad veikiausiai jį pralaimės. 

Skelbdama naujo balsavimo datą, Th. May parlamentarams teigė, kad Europos Sąjunga ją patikino, jog atsarginis planas dėl Airijos sienos „nėra sąmokslas įkalinti Jungtinę Karalystę“, ir paragino parlamentarus padėti įgyvendinti „Brexitą“. 

Leiboristai iki premjerės pareiškimo grasino, kad jei Th. May nenustatys naujos balsavimo datos, partija surengs balsavimą dėl nepasitikėjimo ja. 

Leiboristų lyderis Jeremy Corbynas pareiškė, kad Th. May „privedė šalį prie nacionalinės krizės“, ir pridūrė, kad ji neteko savo ministrų kabineto palaikymo. 

„Susitarimas nepasikeitė ir nepasikeis, – kalbėjo J. Corbynas. – Bendruomenių Rūmai privalo balsuoti ir pradėti svarstyti realias alternatyvas.„ 

Kreipdamasi į Bendruomenių Rūmų narius, Th. May teigė, kad parlamentarai diskusijas dėl jos siūlomo „Brexito“ susitarimo atnaujins antrą sausio savaitę. Balsavimas dėl „skyrybų“ sutarties įvyks dar po savaitės. 

Tuo pat metu Th. May dar kartą atmetė galimybę surengti antrą referendumą dėl šalies išstojimo iš ES. Anot jos, naujas balsavimas „padarytų nepataisomos žalos mūsų politikos vientisumui“ ir problemos neišspręstų.