Naujienų srautas

Pasaulyje2012.07.16 16:01

Ukrainos opozicija siekia surengti apkaltą V. Janukovyčiui

LRT.lt 2012.07.16 16:01

Ukrainos opozicija pasiryžusi surengti apkaltą šalies prezidentui Viktorui Janukovyčiui, pirmadienį teigė opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas. 

Ukrainos opozicija pasiryžusi surengti apkaltą šalies prezidentui Viktorui Janukovyčiui, pirmadienį teigė opozicijos lyderis Arsenijus Jaceniukas.

Netrukus po to, kai Aukščiausioji Rada, Ukrainos parlamentas, priėmė prieštaringai vertinamą įstatymą dėl rusų kalbos teisinio statuso, opozicija pradėjo visą šalį apimančią kampaniją „Ukraina be Janukobyčiaus“, ragindama surengti pirmalaikius parlamento ir prezidento rinkimus.

Opozicija žada kreiptis į Ukrainos aukščiausiąjį teismą. Anot A. Jaceniuko, tai „pirmas teisinis žingsnis siekiant iš posto pašalinti V. Janukovyčių“.

Jei teismas ieškinį atmes, opozicija žada kreiptis į tarptautinius teismus, praneša „RIA Novosti“.

„Norime surengti apkaltą V. Janukovyčiui“, – teigė opozicijos lyderis.

Naujasis įstatymas, kurį parengė V. Janukovyčiaus valdančioji Regionų partija, rusų kalbai, kuri daugeliui rytų ir pietų Ukrainos gyventojų yra gimtoji, suteikia „regioninės kalbos“ statusą.

Aukščiausiosios Rados pirmininkas Volodymyras Lytvynas ir jo pavaduotojas Mykola Tomenko dėl šio įstatymo pasitraukė iš savo posto.

Įkalintoji buvusi premjerė Julija Tymošenko tvirtina, kad šio įstatymo priėmimas – iššūkis Ukrainos tautai.

V. Janukovyčiaus partija tvirtina, kad naujasis įstatymas nesumenkina ukrainiečių kalbos, tačiau kritikai teigia, kad juo prieš spalio parlamento rinkimus siekiama pagilinti takoskyrą tarp ukrainietiškai ir rusiškai kalbančių rinkėjų. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi