Pasaulyje

2018.12.17 08:49

Per sprogimą restorane Japonijoje sužeisti 42 žmonės

BNS2018.12.17 08:49

Japonijos šiaurėje galingas sprogimas, vėlai sekmadienį driokstelėjęs viename restorane, sužeidė 42 žmones, sukėlė gaisrų, užgesintų tik per kelias valandas, ir apgriovė kelis aplinkinius pastatus, pranešė pareigūnai ir žiniasklaida.

Nuotraukose ir filmuotoje medžiagoje iš įvykio vietos matyti didelės liepsnos ir dūmų debesys, kylantys iš sprogimo vietos šiauriniame Saporo mieste.

Įvykio priežastis tebetiriama, nurodė policija. Vienas įvykio liudininkas teigė po sprogimo jutęs dujų kvapą.

Hokaido regiono policijos pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad „yra 42 sužeistieji“, bet niekas nežuvo.

Naujienų agentūra „Jiji Press“ pranešė, kad vieno sužeistojo būklė sunki – vyrui smarkiai apdegė veidas. Vis dėlto nė vieno iš nukentėjusiųjų gyvybei pavojus negresia.

Per sprogimą, driokstelėjusį Tojohiros rajone, nukentėjo keli vaikai, sakoma pranešimuose.

„Išgirdau trenksmą, panašų į griaustinio. Mano daugiabutis buvo supurtytas“, – laikraščiui „The Japan Times“ pasakojo vienas netoliese gyvenantis vyras.

Pastatas, kuriame veikė restoranas, yra smarkiai apgadintas. Taip pat apgriauti keli aplinkiniai pastatai, įskaitant vieną nekilnojamojo turto bendrovę, rašo „Jiji Press“.

Visuomeninis transliuotojas NHK nurodė, kad ugniagesiai kelias valandas kovojo su liepsnomis. Gesinti gaisro buvo sutelkta dešimtys ugniagesių mašinų.

Policija iš pradžių buvo perspėjusi dėl galimų naujų sprogimų, nurodė naujienų agentūra „Kyodo“. Jos pranešime taip pat sakoma, kad po sprogimo, įvykusio apie 20 val. 30 min. vietos (13 val. 30 min. Lietuvos) laiku sugriuvo pastatų.

Miesto valdžia suteikė prieglobstį dešimtims žmonių, kurių namai buvo apgadinti sprogimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt