Pasaulyje

2018.12.16 23:28

Belgijos policija prieš JT migracijos paktui nepritariančius protestuotojus panaudojo ašarines dujas

ELTA2018.12.16 23:28

Belgijos sostinėje Briuselyje sekmadienį policija panaudojo ašarines dujas ir antiriaušinę techniką, siekdama išvaikyti prieš Jungtinių Tautų (JT) migracijos paktą prie ES įstaigų protestuojančius žmonės, praneša naujienų agentūra „Reuters“.

Policijos teigimu, apie 5500 žmonių protestavo prieš JT migracijos paktą. Protestą organizavo flamandų dešiniųjų partijos. Tuo tarpu apie 1000 žmonių susirinko į kontrprotestą, organizuotą kairiųjų organizacijų, raginančių pritarti naujam migracijos paktui.

Pirmadienį vykusiame JT susirinkime Maroke 164 pasaulio šalys pasirašė susitarimą dėl migracijos. Paktas susilaukė daug kritikos iš kai kurių Europos politikų, teigiančių, kad paktas gali dar labiau padidinti imigraciją į ES, kai kurioms šalims vis labiau ribojant pabėgėlių ir kitų migrantų priėmimą.

Protestuotojai šaukė Belgijos premjero Charleso Michelio vardą, ragindami jį atsistatydinti ir prieštaraudami priimtam JT migracijos paktui.

Protestuotojams bandant įeiti į Europos Komisijos (EK) pastatą, antiriaušinės policijos pareigūnai, norėdami išvaikyti minią, panaudojo ašarines dujas ir vandens patrankas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt