Pasaulyje

2018.12.16 19:39

Per antiimigrantų protestą Briuselyje – neramumai

BNS2018.12.16 19:39

Briuselyje per sekmadienį tūkstantinį mitingą prieš Jungtinių Tautų migracijos paktą kilo neramumai, kuriuos malšinti teko policijai.

Pareigūnai nurodė, kad Briuselio europiniame kvartale susirinko protestuoti apie 5,5 tūkst. žmonių. Kai kurie jų nešėsi plakatus, tokius kaip „Mūsų žmonės pirmiausia“ arba „Mums pakako, užverkite sienas“.

Protestuotojams pradėjus mėtyti daiktus ir sprogdinti pirotechniką, policijai teko įsikišti ir išskirstyti minią, pranešė įvykio vietoje dirbantis AFP žurnalistas.

Daug protestuotojų buvo iš „Flamandų intereso“ politinės partijos šalininkų stovyklos. Ši partija aktyviai siekė, kad Belgija nepritartų Marakeše patvirtintam JT migracijos paktui.

Į dokumento šalininkų kontrprotestą atvyko apie tūkstantis žmonių, jie žygiavo kitame Briuselio rajone.

Iš pradžių Belgijos pareigūnai dėl saugumo uždraudė vykti abejoms akcijoms, tačiau šiuos sprendimus pakeitė šalies vyriausiasis administracinis teismas.

JT migracijos paktą pirmadienį patvirtino daugiau nei 150 šalių.

Popiežius Pranciškus sekmadienį pareiškė palaikantis šį susitarimą ir paragino tarptautinę bendruomenę pademonstruoti „atsakomybę, solidarumą ir gailestingumą“ dirbant su migrantais.

Pontifikas pabrėžė, kad paktas buvo sukurtas tam, jog užtikrintų „saugią, teisėtą ir reguliarią migraciją“.

Pakto nuostatos nėra teisiškai įpareigojančios, tačiau jo kritikai teigia, kad dokumentas gali leisti įsibegėti nekontroliuojamai migracijai.

Belgijoje šis klausimas kėlė itin daug ginčų.

Šalies premjeras Charles Michelis liko vadovauti mažumos Vyriausybei, nes dėl migracijos pakto iš koalicijos pasitraukė flamandų nacionalistų partija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt