Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.16 17:33

JT pasiuntinys ragina kovojančias puses Jemene laikytis paliaubų

BNS 2018.12.16 17:33

Jungtinių Tautų (JT) specialusis pasiuntinys Martinas Griffithsas sekmadienį paragino karaliaujančias puses Jemene laikytis paliaubų, dėl kurių buvo sutarta Švedijoje, reaguodamas į pranešimus apie mirtinus susirėmimus Hodeidoje.

„Specialusis pasiuntinys tikisi, kad abi pusės gerbs įsipareigojimus ir laikysis tiek Švedijos susitarimo raidės, tiek ir jo dvasios ir dalyvaus jo nuostatų įsigyvendinimo procese“, – tviteryje parašė M. Griffithsas.

Jo teigimu, Jungtinės Tautos dirba su Saudo Arabijos remiama Jemeno vyriausybe ir Irano remiamais husių sukilėliais, siekdamos užtikrinti, kad ketvirtadienį Švedijoje pasiekas susitarimas dėl Hodeidos bus „laiku ir tinkamai įgyvendintas“.

Praėjusią naktį Jemeno Hodeidos uostą sudrebino antskrydžiai ir aktyvūs mūšiai, nepaisant Jungtinėms Tautoms tarpininkaujant pasiektų trumpalaikių paliaubų, sekmadienį pranešė provyriausybiniai šaltiniai ir miesto gyventojai.

Mažiausiai 29 kovotojai, įskaitant 22 hučių sukilėlius, žuvo per šeštadienio naktį kilusius mūšius ir antskrydžius Hodeidos provincijoje, agentūrai AFP sakė vienas provyriausybinis karinis šaltinis.

Vienas Hodeidos miesto gyventojas telefonu sakė, kad mūšiai buvo intensyvūs ir kad visą naktį buvo girdimi skraidantys lėktuvai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi