Pasaulyje

2018.12.16 10:28

Šri Lanka grąžino atstatydintą premjerą

ELTA2018.12.16 10:28

Šri Lankos spalį atstatydintas premjeras Ranilas Wickremesinghe`as sekmadienį dar kartą davė priesaiką, pranešė jo vadovaujama partija, tuo užbaigdamas 51 dieną trukusią politinę krizę, paralyžiavusią šalį.

69 metų amžiaus R. Wickremesinghe`as buvo prisaikdintas prezidento Maithripalos Sirisenos, atstatydinusio premjerą spalio 26 d. Staigus premjero atstatydinimas tada sukėlė krizę ir visiškai paralyžiavo šalies vyriausybės veiklą.

R. Wickremesinghe`as atsisakė pasitraukti iš pareigų ir užleisti vietą vietoj jo paskirtajam Mahindai Rajapaksei. Šri Lanka beveik du mėnesius dreifavo be vyriausybės.

Prezidentas M. Sirisena prisiekė niekada negrąžinti premjero posto R. Wickremesinghe`ui. Tačiau sekmadienį nesutarimai buvo suvaldyti, kai M. Sirisena, uždraudęs žurnalistams stebėti prisaikdinimo ceremoniją, grąžino R. Wickremesinghe`ą į ministro pirmininko postą.

„Dėkojame šalies piliečiams, kovojusiems su neteisėtai užgrobta valdžia ir užtikrinusiems, kad demokratijos viršenybė būtų atkurta“, - tviteryje rašė R. Wickremesinghe`o vadovaujama „Jungtinė nacionalinė Šri Lankos partija“.

R. Wickremesinghe`o atstovas spaudai paskelbė, kad į pareigas grįžęs premjeras per ateinančias kelias dienas suformuos ministrų kabinetą, ypatingą dėmesį skirdamas greitam 2019 m. biudžeto priėmimui, be kurio valstybės skola negali būti aptarnauta. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt