Pasaulyje

2018.12.15 17:29

Dar vienas: D. Trumpo administraciją paliks vidaus reikalų sekretorius

BNS 2018.12.15 17:29

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį pranešė, kad vidaus reikalų sekretorius Ryanas Zinke`as šių metų gale pasitrauks iš posto.

Šis pareigūnas taps dar vienu svarbiu pareigūnu, paliksiančiu itin didele kadrų kaita pasižyminčią D. Trumpo administraciją.

„Vidaus reikalų sekretorius Ryanas Zinke paliks administraciją metų gale, po beveik dvejų metų tarnybos“, – D. Trumpas parašė per „Twitter“.

Prezidentas pridūrė, kad ateinančią savaitę bus paskelbta, kas pakeis R. Zinke'ą.

Prieš savaitę buvo pranešta, kad tarnybą baigia Baltųjų rūmų administracijos vadovas Johnas Kelly.

D. Trumpas penktadienį vietoje J. Kelly laikinai paskyrė Micką Mulvaney – Baltųjų rūmų Vadybos ir biudžeto biuro direktorių. Jis tapo jau trečiu žmogumi, užėmusiu šį postą nuo prezidento kadencijos pradžios 2017-ųjų pradžioje.

Anksčiau D. Trumpo Baltuosius rūmus paliko virtinė kitų aukšto rango pareigūnų, įskaitant valstybės sekretorių, du nacionalinio saugumo patarėjus, generalinį prokurorą ir Aplinkos apsaugos agentūros vadovą.

R. Zinke`as yra vienas iš kelių D. Trumpo kabineto narių, sulaukusių kritikos dėl esą per didelių išlaidų. Pranešama, kad R. Zinke`o departamentas trejoms dvivėrėms durims atnaujinti jo biure skyrė beveik 139 tūkst. dolerių (123 tūkst. eurų). Vėliau R. Zinke`as tvirtino nusiderėjęs šią kainą iki 75 tūkst. dolerių (66,5 tūkst. eurų).

Be to, jis pernai buvo kritikuojamas dėl brangių skrydžių JAV Parkų policijos sraigtasparniais, kad pareigūnas galėtų sugrįžti į Vašingtoną pajodinėti kartu su viceprezidentu Mike`u Pence`u, taip pat dėl kelių kitų skrydžių nekomerciniais orlaiviais.