Pasaulyje

2018.12.15 15:48

Australija pripažino Vakarų Jeruzalę Izraelio sostine

Australija oficialiai pripažino Vakarų Jeruzalę Izraelio sostine, tačiau savo ambasados iš Tel Avivo neperkels tol, kol nebus rastas taikos susitarimas tarp Izraelio ir palestiniečių. 

Australijos premjeras Scottas Morrisonas pridūrė, kad Rytų Jeruzalę Australija pripažins kaip busimos palestiniečių valstybes sostine. Nors Australija neperkelia ambasados, tačiau Vakarų Jeruzalėje įkurs prekybos ir gynybos biurą. Apie tokį Australijos sprendimą premjeras užsiminė dar spalį ir tada iššaukė didelį kaimynės Indonezijos nepasitenkinimą.

„Kadangi ten įsikūrusi didžioji dalis valstybinių institucijų, Australija pripažįsta Vakarų Jeruzalę kaip Izraelio sostinę. Vakarų Jeruzalė yra Izraelio sostinė. Laukiame, kol galėsime perkelti savo Ambasadą ten po to, kai bus pasiektas galutinis susitarimas ir nustatytas Jeruzalės likimas“, – kalbėjo S. Morrisonas.

Palestinos išsivadavimo organizacijos (PIO) vykdomojo komiteto narė Hanan Ashrawi, reaguodama į Australijos sprendimą, pavadino tai provokaciniu ir pavojingu veiksmu.

Pasak jos, „Australijos vyriausybės vadovo S. Morrisono sprendimas pripažinti Vakarų Jeruzalę žydų valstybės sostine yra neteisėtas ir neatsakingas žingsnis“. Australijos valdžios veiksmus H. Ashrawi pavadino „provokaciniais ir pavojingais“. Politikės manymu, „jie tik dar labiau destabilizuos padėtį“.

Anot PIO vykdomojo komiteto narės, priėmusi tokį sprendimą, „Australija tapo Izraelio okupacinio režimo, darančio karo nusikaltimus palestiniečių žemėse, partnere ir parėmė tarptautinei teisei prieštaraujančius Tel Avivo veiksmus prie palestiniečius Jeruzalėje“.