Pasaulyje

2018.12.13 11:48

Prancūzijoje mirė „geltonųjų liemenių“ protestuotojas, kurį partrenkė sunkvežimis

BNS 2018.12.13 11:48

Prancūzijoje mirė „geltonųjų liemenių“ antivyriausybinių protestų dalyvis, kurį šalies pietuose partrenkė sunkvežimis, ketvirtadienį pranešė vietos prokuroro pavaduotoja.

Incidentas įvyko naktį prie vienos žiedinės sankryžos netoli išvažiavimo iš greitkelio Avinjono mieste.

„Sunkvežimio vairuotojas sulaikytas. Auka buvo 23 metų amžiaus“, – sakė Avinjono prokuroro pavaduotoja Caroline Armand, patvirtindama prancūzų televizijos LCI pranešimą.

„Atrodo, kad vairuotojas yra Lenkijos pilietis“, – pridūrė ji.

„Geltonųjų liemenių“ protestuotojai, taip vadinami dėl vilkimų ryškių saugumo liemenių, pirmą kartą į gatves išėjo lapkričio 17 dieną, protestuoti prieš degalų kainų kėlimą, iš dalies susijusį su mokesčiais siekiant padėti šaliai pereiti prie mažiau iškastinio kuro naudojančios ekonomikos.

Tačiau vėliau protestai virto masiniu judėjimu prieš pragyvenimo brangimą ir bendrai prezidentą Emmanuelį Macroną. Jau kelis savaitgalius protestai baigiasi smurtu ir vandalizmu Paryžiuje ir kituose šalies miestuose.

Naujausias mirties atvejis yra penktas per protestus ir kelių blokavimą visoje šalyje. Visi šie atvejai, kaip atrodo, buvo nelaimingi atsitikimai.

Lapkričio 17 dieną rytiniame Savojos regione žuvo demonstrantė, kurią partrenkė automobilis.

Po dviejų dienų mikroautobusas, bandydamas išvengti protestuotojų, partrenkė motociklininką, kuris kitą dieną nuo patirtų sužeidimų mirė.

Gruodžio 2-osios naktį žuvo automobilininkas, kurio mašina susidūrė su sunkvežimiu, sustojusiu dėl spūsties prie „geltonųjų liemenių“ blokados Arlyje Pietų Prancūzijoje.

Be to, gruodžio 1 dieną Marselyje ašarinių dujų granata sužeidė 80 metų moterį, kuri kitą dieną mirė.