Naujienų srautas

Pasaulyje2018.12.12 10:11

„Huawei“ finansų vadovė paleista už užstatą

ELTA 2018.12.12 10:11

Kanados teismas antradienį už užstatą paleido pirmaujančios Kinijos telekomunikacijų bendrovės „Huawei“ finansų vadovę, kurios ekstradicijos siekia JAV. Ši byla padidino įtampą Kinijos ir Šiaurės Amerikos šalių santykiuose.

Apie lygtinį „Huawei“ finansų vadovės Meng Wanzhou paleidimą paskelbta praėjus kelioms valandoms po to, kai Pekine buvo sulaikytas buvęs Kanados diplomatas. Dėl to šalių santykiuose dar labiau išaugo įtampa.

Meng Wanzhou, kuriai gresia būti išsiųstai į JAV dėl kaltinimų galimai pažeidus Iranui taikomas sankcijas, paleista už 10 mln. Kanados dolerių (7,5 mln. JAV dolerių) užstatą. Be to, iš moters paimtas pasas ir ji bus sekama elektroniniu būdu. 

Dar tą pačią dieną moteris išėjo į laisvę. Pranešama, kad jai bus leidžiama gyventi jos vyrui Liu Xiaozongui priklausančiame prabangiame name Vankuveryje.

Gruodžio 1 dieną įvykęs „Huawei“ įkūrėjo dukros areštas pablogino Kinijos santykius su Kanada ir JAV bei paskatino nuogąstauti, kad tai gali sužlugdyti Vašingtono ir Pekino pasiektas paliaubas prekybos kare.

JAV pareigūnų teigimu, areštas nesusijęs su derybomis dėl Kinijos ir Jungtinių Valstijų prekybos santykių. Tačiau prezidentas Donaldas Trumpas naujienų agentūrai „Reuters“ tvirtino, kad „neabejotinai įsikištų“ į šią bylą, jei tai padėtų sudaryti sandorį su Kinija.

Teigiama, kad Meng Wanzhou laikotarpiu nuo 2009 m. iki 2014 m. naudojosi „Huawei“ patronuojamąja įmone „Skycom“ tam, kad išvengtų Iranui taikomų JAV sankcijų. Finansų vadovė viešai klaidino teigdama, kad „Skycom“ buvo atskira įmonė. Jeigu bus pripažinta kalta, Meng Wanzhou gresia iki 30 metų kalėjimo bausmė JAV.

Moters ekstradicijos procesas turėtų prasidėti vasario 6 dieną. Jei byloje bus teikiamos apeliacijos, manoma, kad procesas gali užtrukti kelis mėnesius, o gal net ir metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi