Pasaulyje

2018.12.12 02:34

Šalia išpuolio vietos Strasbūre esantis LRT žurnalistas: mums neleidžiama išeiti

LRT.lt, ELTA2018.12.12 02:34

LRT RADIJO korespondentas iš Strasbūro Adomas Šimkus LRT RADIJUI teigė, kad šiuo metu yra Strasbūre kavinėje, kuri yra netoli vietos, kur aidėjo šūviai. Kaip teigia žurnalistas, kol kas čia esantys žmonės nežino daugiau detalių apie situaciją, tačiau kavinėje yra imtasi visų saugumo priemonių: užtrauktos užuolaidos, niekas neišleidžiamas į lauką.

A. Šimkus teigia, kad yra kavinėje šalia įvykio vietos. Kaip teigia žurnalistas, kavinėje žmonės ramūs, tačiau iš jos niekas neišleidžiamas, o ant langų užtrauktos užuolaidos.

Daugiau informacijos kavinėje esantys žmonės nežino. Jie kalbasi telefonu, tikrina informaciją.

Kaip teigia A. Šimkus, 23 valandą Lietuvos laiku kavinėje žmonės atrodė jau atsipalaidavę ir toliau tęsė savo vakarą.

„Žmonės yra įspėjami būti patalpose, kur saugu“, – sako žurnalistas.

Strasbūras po išpuolio, A. Šimkaus/LRT nuotr.

LRT RADIJAS susisiekė ir su Europos Parlamento darbuotoja Karolina Štelmokaitė. Ji teigė, kad saugumas Strasbūre jau buvo gerokai sustiprintas negu įprastai, o žmonės buvo tikrinami net ir tais atvejais, kai norėjo patekti į Kalėdų mugę.

„Šiuo metu Europos Parlamentas yra uždarytas. Niekas iš jo negali išeiti ar įeiti. Yra imtasi visų saugumo priemonių, kadangi Europos Parlamente šiuo metu yra nemažai žmonių“, – pasakoja K. Štelmokaitė.

Naujienų agentūros ELTA žurnalistė Paulina Levickytė tapo antradienio vakarą Strasbūre įvykusių šaudynių netoli miesto kalėdinės mugės liudininke. Jos teigimu, buvo nušauti mažiausiai du žmonės dar mažiausiai 11 buvo sužeista. Vienas iš žuvusiųjų buvo turistas. 

„Pakeliui į restoraną kilo sumaištis ir policija tiesiog stumte įstūmė mane ir šalia ėjusius pakeleivius į netoliese buvusį restoraną . Ten policija visus buvusius restorano lankytojus ir netikėtai į jį suvarytus žmones iš gatvės suguldė ant žemės. Tada pasigirdo šūviai gatvėje. Vėliau mus uždarė rūsyje, prieš tai liepė kėdėmis užremti laukines restorano duris“, – kalbėjo Eltos žurnalistė. 

„Nelabai supratau kas įvyko, bet dabar esame saugūs, tačiau tikriausiai teks laukti kol bus surastas šaudęs žmogus“, – teigė P. Levickytė.

LRT RADIJUI P. Levickytė pasakojo, kad prieš 24 val. Lietuvos laiku ji buvo išleista iš kavinės, į kurią buvo palydėta policijos. Išleisti žmonės buvo apieškoti. Tačiau ramybės mieste nėra. Žmonėms neleidžiama eiti ten, kur jie nori.  Skatinama žmones eiti į uždaras patalpas ir netrukdyti įtariamojo paieškai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.