Pasaulyje

2018.12.11 19:12

Th. May prašo ES pagalbos

Theresa May važiuoja per Europos sostines, prašydama padėti gelbėti susitarimą dėl „Brexito“, kai vakar netikėtai atidėjo balsavimą dėl jo savo šalies parlamente. Jungtinės Karalystės premjerė pusryčiavo pas Nyderlandų premjerą Hagoje, pietauja pas Vokietijos kanclerę Berlyne, o vakarieniaus su Europos Komisijos pirmininku Briuselyje. 

Ji tikisi papildomų nuolaidų, kurios padėtų įtikinti skeptiškus parlamentarus Londone. Naujas balsavimas žadamas iki sausio 21 dienos. Bet Europos lyderiai tik stebi chaosą Britanijoje ir kartoja, kad iš naujo nesiderės. Nebent gali pateikti papildomų politinių, teisiškai neįpareigojančių patikinimų – sprendimo dėl sunkiausio Airijos sienos klausimo siekti kuo greičiau.

Th. May kritikai piktinasi, kad siekiant išsaugoti sieną atvirą po „Brexito“, visa Jungtinė Karalystė būtų palikta muitų sąjungoje su Europos Sąjunga, ir pats iš jos išstoti Londonas nebegalėtų.

„Nėra visiškai jokios erdvės persiderėjimui. Bet, žinoma, erdvės yra, jei naudosimės tuo protingai – yra erdvės papildomiems paaiškinimams ir papildomoms interpretacijoms, nepradedant iš naujo derėtis dėl išstojimo susitarimo. To nebus. Visi turi žinoti, kad iš naujo dėl išstojimo susitarimo deramasi nebus“, – tvirtino Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris.

Daugiau apie tai – įraše.