Pasaulyje

2018.12.11 16:23

Rusijos nacionalinės gvardijos vadas dėl šmeižto padavė į teismą A. Navalną

ELTA2018.12.11 16:23

Rusijos nacionalinės gvardijos vadas padavė į teismą Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, kaltindamas jį šmeižtu. Viktoras Zolotovas antradienį per savo advokatą pareiškė pateikęs ieškinį Maskvos teismui, kad apgintų „savo garbę, savo orumą ir savo profesinį autoritetą“. Jis reikalauja milijono rublių (apie 13 200 eurų) kompensacijos.

Advokato Šotos Gorgadzės duomenimis, A. Navalnas jau du ar tris mėnesius internete platina straipsnius, kuriuose kaltina generolą V. Zolotovą griaunant nacionalinę gvardiją. Taip jis esą perteikia rusams „klaidingą įspūdį“ apie jo klientą. Jei S. Navalnas turi savo „garsių kaltinimų įrodymų“, turėtų juos pateikti.

A. Navalnas rugpjūtį nacionalinės gvardijos vadovybę apkaltino korupcija. Opozicionierius kaltino V. Zolotovą asmeniškai praturtėjus. Rusijos prezidento Vladimiro Putino patikėtinis ir buvęs asmens sargybinis yra „turtingas žmogus“, jo šeima turi prabangaus nekilnojamo turto, sakė A. Navalnas.

Naują procesą A. Navalnas tviteryje pavadino „labai linksmu“.

Nacionalinės gvardijos vadas į A. Navalno kaltinimus rugsėjį reagavo pykčio tiradomis. Jis išvadino jį „šlykščiu amerikiečių agentu“, kuris mėgina destabilizuoti Rusiją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.