Pasaulyje

2018.12.11 14:20

Britanijos parlamentas balsuos dėl „Brexito“ sutarties „iki sausio 21-osios“

LRT.lt, BNS2018.12.11 14:20

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May leis šalies įstatymų leidėjams iki sausio 21 dienos balsuoti dėl vyriausybės ir Briuselio suderėtos „Brexito“ sutarties, antradienį paskelbė jos atstovas.

„Vyriausybė užtikrins, kad šis klausimas būtų grąžintas į Bendruomenių Rūmus iki sausio 21 dienos“, – sakė premjerės atstovas.

Premjerė Theresa May siekia kuo greičiau rasti išeitį iš aklavietės dėl „Brexito" sutarties ir ruošiasi gauti būtinas garantijas iš Europos lyderių iki sausio 21 d., premjerės atstovo žodžius perduoda naujienų agentūra "Reuters".

Pasak įtakingo britų dienraščio „The Guardian", šiuo pareiškimu vyriausybė atmeta spekuliacijas, kad premjerė Theresa May, vakar atidėjusi lemiamą parlamento balsavimą dėl „Brexito" sutarties, rengiasi jį vilkinti iki pat 2019 m. kovo pabaigos, kai Jungtinė Karalystė turi palikti Europos Sąjungą.

"Reuters" taip pat praneša, kad Th. May atstovas žiniasklaidai pasakojo, jog pirmoji premjerės stotelė kelionėje po Europos sostines buvo produktyvus sustikimas su Olandijos premjeru Marku Rutte. Abiejų šalių premjerai susitarė, kad kartu ieškos išeities iš susidariusios situacijos.

Jungtinės Karalystės parlamento balsavimas dėl išstojimo iš Europos Sąjungos sutarties turėjo įvykti antradienį, bet Th. May pirmadienį jį atidėjo, įsitikinusi, kad nėra užsitikrinusi pakankamo įstatymų leidėjų palaikymo šiam dokumentui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt